HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 04 AĞUSTOS 2021, ÇARŞAMBA

Başkent sergileri dopdolu

30.06.2001 00:00:00
Türkiye'nin dört bir yanında dolaşarak orman köylerinden "insan manzaraları" aktaran Nurettin Elbir'in sergisi, 2 Temmuz'da başkentlilerle buluşacak.

Ziraat Bankası Kültür Merkezi'nde açılacak "Orman Köylerindeki Kadın" başlıklı sergide sanatçının 38 eseri yer alıyor. Kırsal kesimdeki sorunları görüntüyle aktarmayı amaçladığını belirten sanatçının yapıtları, 13 Temmuz'a kadar görülebilecek.

Başkent'te hafta boyunca sanatseverlerle buluşacak sergiler şöyle: Ünlü ressamların imzalarını taşıyan tablolar, Artı Galeri'de başkentlilerle birlikte... Muzaffer Tiryaki, Gülay Yüksel, Gencay Kasapçı, Orhan Akyürek, Cengiz Savaş, Fahrettin Baykal, Hayati Misman, Emin Koç, Rolf Escher, Devrim Erbil, Atilla Atar, Hayri Esmer, Habip Aydoğdu, Burhan Uygur, Nihat Kahraman, Ali Kotan, Cemil Eren, İsmail Türemen, Seyit Bozdoğan,Nuri Abaç, Adnan Turani, İbrahim Safi, Mustafa Aslıer, Ferruh Başağa, Eşref Üren, Avni Arbaş, Orhan Peker, Oya Zaim Katoğlu, Abidin Dino, Şefik Bursalı, Mustafa Ayaz, Nevzat Akoral, Timuçin Çeviren, Selim Turan ve Mehmet Güler'in eserleri 2 ay boyunca sanatseverlerle beraber olacak.

Ressam Sermin Bayramoğlu'nun yapıtları, Anadolu Ajansı Sanat Galerisi'nde başkentlilerle...

Asıl mesleği turizm işletmeciliği olan, sekiz yıl boyunca teship ve minyatür dersleri alan sanatçı, zamanla yağlıboya resim çalışmalarına ağırlık verdi. Sanatçının üçüncü kişisel sergisinde doğanın uçsuz bucaksız güzellikleri işleniyor. Sergi, 10 Temmuz'a kadar açık kalacak.

Ayşe Küçükarslan'ın modern ve klasik giysileri ilginç tasarımlarla sunduğu "Urba-Ankaradeniz" başlıklı kostüm sergisi, The British Council Sanat Galerisi'nde... Sanatçının kendi tasarımlarına yer verdiği sergide, Küçükarslan'ın yıllarını verdiği "el emeği" kostümler başkentlilere 23 Temmuz'a kadar sunulacak.

Haluk Evitan Grubu'nun karma resim sergisi, Neşe Üçer Sanatevi'nde başkentlilerle birlikte olacak.

Gruptaki Günay Arıtman, Semra Erigüç, Bedii Eroğlu, Bahar Kınlı, Nuran Kırcı, Zeynep Lalik, Erdoğan Özoğuz ve Gülseren Pınar'ın yapıtlarına yer verilen sergi, ay sonuna kadar sanatseverlerle birlikte olacak.

Murat Mantini'nin resim sergisi, ay sonuna kadar Şekerbank Sanat Galerisi'nde...

Çeşitli sanatçıların yapıtlarına yer verilen karma sergi, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Sanat Galerisi'nde başkentliler ile buluştu.

Daha önce Hasanoğlan Kültür ve Sanat Şenliği'nde izlenime sunulan sergide 18 heykel ve 27 resim yer alıyor.

Aralarında Hasan Pekmezci, Lütfü Günay, Harun Antakyalı, Atilla İlkyaz, Çiğdem Çallı, Yaşar Çallı, Şükran Pekmezci ve Ülkü Yalım Günay'ın da yer aldığı 20 ressamın çeşitli tekniklerdeki resimlerine yer verilen sergiye, 18 değişik heykel çalışması da renk katıyor.

Zeynep Eren'in resim ve heykel sergisi, bir ay süreyle sanatseverlerle beraberliğini sürdürecek.


logo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected] [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.