HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 01 AĞUSTOS 2021, PAZAR

Baykal: Tehlikeli açıklama

09.08.2001 00:00:00
CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, "Türkiye'de tartışma dışı kalması gereken kurumların tartışmaya sokulmasının yanlış ve tehlikeli olduğunu" söyledi.

Genelkurmay Başkanlığı'nın açıklaması ile ilgili olarak konuşan Baykal, "Türkiye'de tartışma dışı kalması gereken kurumların tartışmaya sokulması yanlış ve tehlikelidir" dedi.

Yanlış politikalar sonucu krizler yaşandığını öne süren Baykal, "Son tartışma, ekonomi dışı nedenlerle de hükümetin işbaşında kalmasının sorunları çözemeyeceğini ortaya koydu" iddiasını dile getirdi.

Bir genel başkanın, içinde bulunduğu siyasal sıkıntıdan çıkmanın yolunu Türkiye'yi sarsmakta aradığı görüşünü savunan Baykal, "Son 10 yılın yarısında sorumluluk üstlenen bir genel başkan, kendini ilgilendiren konuların dışında tartışma yapıyor. Gündemi sarsarak itibar olmaz" dedi. Yaşanan gelişmelerin Türkiye'nin istikrarını tehlikeye sokabileceğini, ekonomik istikrarın bu tartışmadan etkilenebileceğini anlatan Baykal, hükümetin, kendi ürettiği sorunlara çözüm arar hale geldiğini söyledi.
Megadentistlogo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected] [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.