HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 17 MAYIS 2021, PAZARTESİ

Bomba gibi sözler!

22.10.2005 00:00:00
Beşiktaşlı yönetici Gencer öyle sözler söyledi ki, buna taraftar çok kızacak.

UEFA Ligi'ne de kötü bir başlangıç yapan Beşiktaş'ta taraftarların "yönetim istifa" seslerine yönetimden çok tartışılacak sözler geldi. Yönetici Gencer, "Bunlar taraftar değil. Ayrıca Başkan sokaktan gelen tepkiyle istifa edecek değil" dedi

UEFA Kupası 2. tur (H) Grubu ilk maçında kendi sahasında İngiltere'nin Bolton Wanderers takımıyla 1-1 berabere kalan Beşiktaş Kulübü Basın Sözcüsü Yahya Kemal Gencer, şansızlıktan yakındı. Yahya Kemal Gencer, yaptığı açıklamada, maça iyi başladıklarını, ancak daha sonra eksik oyuncuların çok olması nedeniyle performanslarının düştüğünü söyledi.Takımı olumsuz etkiliyorlarTaraftarların ortamı germesinin de oyuncuları olumsuz yönde etkilediğini ifade eden basın sözcüsü Gencer, şunları söyledi: "Taraftarların oyuncular aleyhine tezahürat yapması performansımızda etkili oldu. Bu tip uluslararası maçlarda taraftarların takıma sahip çıkması gerekiyor. Avrupa Şampiyonlar Ligi'nde Fenerbahçe'nin Schalke 04 ile yaptığı maçta Volkan talihsiz bir gol yedi. Ancak taraftarları Volkan'ı dışlamadı ve sahip çıktı. Fenerbahçe bu moralle daha sonra bunun semeresini aldı ve gol atma başarısı gösterdi."Bunlar taraftar değil!Gencer, maç sonrası bazı taraftarların tepkisiyle ilgili görüşlerini de açıklayarak, şöyle konuştu: "Bazı grupların yaptığı kötü tezahürat, takımın moralini bozdu. Kendisini taraftar zanneden bir grup, takımı yanlış şekilde teşvik etmeye çalışıyor. Bunlar taraftar değil, dışarıdan yönlendirilen bir kesim. Yaptıkları hoş değil. Ayrıca Bolton Wanderers'ten bir puan almak kötü değil. Bizim taraftarlarımız iyi günde Beşiktaş'ı tercih ediyor. Kötü günlerinde takıma küsüyorlar. Bu şekilde bozguncu hareketlere prim veriyorlar" diye konuştu.

Bu sözler çok tartışılırBeşiktaşlı taraftarların dünkü maç sonrası "Yönetim istifa" şeklindeki tezahüratlarını da değerlendiren basın sözcüsü Gencer, genel kurulda seçimle başa geldiklerini, yine seçimle gideceklerini söyledi. Gencer, dışardan bağırarak yönetim kurulunun görevden ayrılmasınınmümkün olmadığını ifade ederek, "Yönetim kurulu ve başkanımız Demirören, sokaktan gelecek tepkilerle veya yönlendirmelerle görevi bırakacak şahsiyetlere sahip değildir" diyerek sözlerini tamamladı.

Elimizde farklı isimler de varYahya Kemal Gencer, teknik direktör arayışları konusunda ise "Medyada isimleri gündeme gelen isimlerin yanı sıra, basında konuşulmayan teknik direktörlerle de görüştüklerini söyledi. Beşiktaş'ın adından dolayı birçok teknik adamın kendileriyle çalışmak istediğini vurgulan Gencer, "Zaman olarak teknik direktör konusunda geç kalmış olabiliriz. Ancak çeşitli isimler üzerinde duruyoruz. Yönetim kurulu olarak başkan Yıldırım Demirören'e tam yetki verdik. Kendisi birçok isimle görüşme halinde bulunuyor. Şu anda somut olarak isim vermek doğru değil. Ancak medyada adları gündeme gelen teknik direktörlerin yanı sıra, başka isimlerle de görüşüyoruz" diye konuştu.
Megadentistlogo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.