HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 05 AĞUSTOS 2021, PERŞEMBE

Bu açıklamaya dikkat!

22.06.2001 00:00:00
İstanbul Presbiteryen Kilisesi Pastoru İlhan Keskinöz, Türkiye'nin Hıristiyanlık için önemli bir merkez olduğunu belirterek, "Türkiye'nin AB sürecinde önündeki engelleri kaldıracak en büyük güç dini turizmdir" şeklinde tehlikeli bir açıklamada bulundu. Türkiye'nin AB sürecinde her türlü tavizi koparmaya müsait durumundan iyi bir şekilde istifade eden Keskinöz'ün bu tehlikeli açıklaması, misyoner faaliyetlerin ülkemizde gelmiş olduğu noktayı en azından söylem bazında gözler önüne sermiş bulunuyor.

Protestan grubun

duasına başkanlık etti

ABD'nin Georgia Eyaleti Atlanta kentinden Türkiye'ye gelen bir grup Protestan, Kayseri'de bulunan tarihi Surp Krikor Lusavoriç Ermeni Kilisesi'nde dua etti.

Duaya başkanlık eden İstanbul Presbiteryen Kilisesi Pastoru İlhan Keskinöz, Türkiye'nin Hıristiyan dininin kutsal saydığı merkezler yönünden oldukça zengin bir birikime sahip olduğuna, ancak bu merkezlerin tanıtımının yeterince yapılmadığına işaret etti.

İncil'de adı geçen 7 kilisenin de Türkiye'de bulunduğunu bildiren Keskinöz, şunları söyledi:

"Hıristiyanlık, tüm dünyaya Türkiye'den yayılmıştır. Kutsal sayılan, bizim deyimimizle (Ephesus, Smyrna, Pergamum, Thyatria, Sardis, Philadelphia ve Laodicea) kiliselerinin hepsi Türkiye'dedir. Bu kiliseler, bürokratik engellemeler ortadan kaldırılarak Hıristiyanlığın en önemli uğrak yeri haline getirilmeli, buralarda ayinler düzenlenmelidir. İsrail, savaş halinde olmasına rağmen binlerce kişi tarafından ziyaret ediliyor. Türkiye'nin AB sürecinde önündeki engelleri kaldıracak en büyük güç dini turizmdir."

Daha fazla Hıristiyan yollayacaklar

ABD'li gruba başkanlık eden Atlanta Intown Community Kilisesi Pastoru Charles N. Hooper da Türkiye'ye ilk kez geldiğini belirterek, "Dinimizin kutsal saydığı yerleri görmek bizleri heyecanlandırdı. Dünyada pek çok insan, Türkiye'deki Hıristiyan zenginliğinden habersiz. Yeterince tanıtım yapılmıyor. Ülkeme döndüğümde gördüklerimi anlatacağım ve buralara turlar düzenlenmesini sağlayacağım" dedi.


logo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected] [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.