HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 18 HAZİRAN 2021, CUMA

Bu da İtalyan kerameti

24.07.2001 00:00:00
Dünyayı zıkkımlayan doyumsuz canavarlardan 7'sinin katılımıyla, İtalya'nın Cenova kentinde yapılan G-8 (Götüren-8) zirvesini protesto eden topluluğa ateş açan, insan hakları timsali batının İtalyan şubesinden bir askerin, nişan alıp başından vurarak öldürdüğü 28 yaşındaki genç, meğer sabıkalıymış.

Kalp gözüyle (aslında kelb/köpek gözüyle demek daha uygun olur) duruma vakıf olan, defaatle kutsanmış bu asker, uyuşturucu kullanmak, ruhsatsız silah taşımak, arabasını yanlış yere park etmek, eli cebinde yürümek, ıslık çalmak, tesbih sallamak, olağan üstü durumlarda sakız çiğnemek, havaya tükürmek, parkta uyumak, umuma açık yerlere muz kabuğu atmak ve daha bir çok suçtan sabıkalı olan genci alnının ortasından mıhladı.

Sonra da, hani şu kasaplar kestiği hayvanın canının çıkıp çıkmadığını kontrol için bıçağın sırtıyla kaval kemiğine vururlar ya, aynen onun gibi, canının çıkıp çıkmadığını kontrol için, gencin üzerinden üç kere de askeri jipi geçirmişler.

Sizin aklınıza yine bir hinlik gelmesin, çünkü bunu, gencin o sıcak havada can çekişmekten kan ter içinde kalmasını önlemek için yapmışlar.

Ne de olsa insan.

Can çekişmeden, ağız tadıyla ölmek onun da hakkı.

Olayı Türk kamuoyuna duyuran CNN Türk (bir Allah kulu çıkıp da şu CNN'nin önündeki Türk kelimesini kaldıramadı ya) sayesinde derin bir nefes alan kamumuz şu soruyu da sormadan edemedi:

İyi de bu kadar sabıkası olanı bile rahatsız eden bu, fakirin sofrasından zenginin ağzına küre(k)selleşme zirvesine biz niye karşı çıkamadık.

Niye olacak canım, bunca emr-u fermanlarını anında yerine getirmemize rağmen hala 1.5 milyar doları bize vermeyen bu dünya tatlısı adamları kızdırmamak için.

Hem sonra biz batıda ne yapıldı da ona karşı çıktık.

Biz batının müttefiki bir ulusuz.

Müttefik, ittifak kökünden gelir.

İttifak ve nifak apayrı şeylerdir.

Müttesik ve münafık da öyle.

Her neyse.

Bu olaylar üzerine tertip komitesi bir karar almış. Bir dahaki zirve, kuş uçmaz kervan geçmez bir yerde ve birkaç zıkkımcının katılımıyla yapılacak.

Affına sığınarak ben sayın Rahmi Koç'un Tuzla açıklarındaki spesiyal adasını salıkveririm.

Aman bu kelimeyi salıvermeyle karıştırmayın.

Tabi kirasını vermeleri şartıyla.

Denize mayın döşenerek eylemcilerin ulaşması da engellenmiş olur.

Toplantı sonrası mayınları toplamaya gerek yok.

Balıkçılar, avlanırken patlatırlar.

Ölen ölür, kalan sağlar bize yeter.

Hem sonra bizde eylem, protesto, karşı atak, falan ve de filan olmaz.

Biz kuzu gibi milletiz.

Bundandır ki, hayvan motiflerini de severiz hani.

Kurt,

Güvercin,

Arı, (R'yi talaffuz edemeyenler bunu ayı diye okuyabilir, zaten okuyor.)

Ama eşşeğe rağmen atın gönlümüzdeki yeri başkadır.

Kaç yıl başımızın tacı oldu o mübarek hayvan.

Konumuz o değil.

Gelin, gelin!

Bir dahaki sefer G-8 zirvesini Türkiye'de yapın.

Ne isterseniz onu yapın.

Yıkın, yakın.

İtin, kakın.

Sökün, takın.

Delin, çakın

Yeterki döviz bırakın.

Hapitat,

Nebatat,

Nebahat,

Nezahat,

Hep bizde yapıldı.

G-8 yapılsa çok mu?

Trafik canavarını gördük.

Enflasyon canavarını da gördük.

Bu sayede bir de doyumsuz canavarları görmüş oluruz.

Toplantı sonrası okunan bildiride dünyaya salınan gazların Japon gazı mı? yoksa ABD gazı mı? olduğunun en kısa zamanda tespit edilmesinin şart olduğu vurgulandığına göre G-8 benim sandığımın aksine, Götüren-8 zirvesi olmayıp, Gaz-8 zirvesi imiş.

Son bir not: Batı dünyasından; İtalyan askeri siz Türklerden etkilenerek bu meşum fiili işledi diye bir iddia ortaya atılırsa işte o zaman yandık.

Şimdiden tedbir alıp İsmail'i hemen olay yerine gönderelim.

Bizden söylemesi.

Flaş, flaş, flaş

Eski İçişleri Bakanımız -erkek olunca Bakan, kadın olunca Bakane- Meral Hanım: "Bakanlığım döneminde Apo'ya Ermeni uşağı dediğime çok pişmanım, şimdi o sözümden utanç duyuyorum." (Sabah, 21 Temmuz2001)

Ben bu sözden Apo'dan mı, yoksa Ermeni'den mi özür dilendiğini tam olarak anlamadım. Yine de sizin bileceğiniz bir şey Meral hanım. Fakat bu

"yenilikçi" olmanın şartlarından mı? Onu bari açıkça söyleyin.
 
Müslim Karabacak / diğer yazıları


logo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected] [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.