logo
21 ŞUBAT 2024

Denize düşen dronu, su altı dronu ile kurtardı

Ege Denizi'nde 60 metre derinliğe düşürdüğü dronu kurtarmak için su altı dronu kullanan Serhat Çığgın, mekanik bir kol yardımı ile dronu denizden çıkarttı
05.10.2023 14:14:00 /
Ege Denizi'nde 60 metre derinliğe düşürdüğü dronu kurtarmak için su altı dronu kullanan Serhat Çığgın, mekanik bir kol yardımı ile dronu denizden çıkarttı. Su altından dronun çıkartılma anları ilginç görüntüler oluşturdu.
 
Teknolojik gelişmeler ilerlemeye devam ettikçe insansız kullanılan araçların özellikleri de artmaya devam ediyor. Ege Denizi'nde, Gökçeada'dan 35 kilometre uzaklıkta bir mesafede Antalya'da sportif balıkçı Suat Yiğit ve dron pilotu Serhat Çığgın, tekne ile gezdikleri sırada kendilerini sosyal medya hesaplarına içerik üretmek için dron ile görüntülüyorlardı.
 
Bu sırada kontrolden çıkan dron aniden denize düştü. Düşen dronun koordinatlarını tespit ettikten sonra 2 hafta içinde aynı noktaya gittiler. Bu kez yanlarına getirdikleri su altı dron ile birkaç saat deniz tabanını taramaya başladılar. Düşürülen dronu bulduklarında ise mekanik kol yardımıyla 60 metre derinlikten çıkarttılar.
 
O anlar ise su altı dron kamerası ile kaydedildi. Denize düşen dronun 2 hafta sonra çıkarılması ilginç görüntüler oluşturdu.
logo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 624 09 99
E-posta: internet@yenimesaj.com.tr gundogdu@yenimesaj.com.tr


WhatsApp iletişim: (542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2024

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez. Sözleşmesiz yazar, muhabir ve temsilcilere telif ödemesi yapılmaz.