HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 26 TEMMUZ 2021, PAZARTESİ

Depresyon kadınları şişmanlatıyor

19.10.2003 00:00:00
İşyerinde yaşanılan sıkıntılar, evde çözüm bekleyen sorunlar... Kadınlar depresyona girdiği zaman tüm dertlerin üzerine bir de kilo alıp şişmanlıyor...

Yapılan araştırmada, depresyonun kadınların şişmanlamasına yol açtığını ortaya koydu. Erkeklerin depresyon nedeniyle şişmanlamadığı belirtilen araştırma sonuçlarına göre, depresyonda olup çok okuyan kadınların ise şişmanlamaktan korunabildiği belirtiliyor.

Şişmanlıktan mustarip kadın nüfusun büyük bir çoğunluğunun eğitim düzeyinin düşük olduğuna dikkat çekilen araştırmada, okuyan kadınların daha az kilo aldığı görülüyor.

Araştırmacılar, okumanın aslında oturarak yapılan bir faaliyet olduğunu, buna karşın, okuyan kadınların daha dengeli bir hayat sürmenin gerekliliği konusunda daha bilinçli olduğunu ve daha istekli egzersiz yaptıklarının ortaya çıktığını söylüyor.
Megadentistlogo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected] [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.