HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 29 TEMMUZ 2021, PERŞEMBE

DERGİLİK

23.07.2001 00:00:00
Güneysu

Üç aylık kültür, sanat ve edebiyat dergisi Yeni Güneysu'nun son sayısı okuyucusuyla buluştu.

Ahmet Efe dergiye yazdığı giriş makalesine Allah'ın selamı ile başlıyor ve devam ediyor:

"Yeni bir sayımızla daha sizlerle beraber olduğumuz için sevinçliyiz. Sizin de sevindiğinizi biliyoruz. Çünkü geçen sayımızda bu sayfada yazdıklarımızdan dolayı bazı dostlar kaygılarını ve destek dileklerinin ilettiler... Bu ilgiden memnun olduk, Allah da sizden memnun olsun!

Kıymetli dostlar, şu an dergimiz 16 yaşında bir delikanlı gibi. Gerçekten de dergimizle beraber doğan kardeşlerimizin bıyıkları terlemeye başlamıştır bile. Bu genç duygu ve düşüncelerle Güneysu dergisinin yeni atılımlar yapacağına inanıyoruz. Bir önceki sayımızda dikkat ettiyseniz genç ve dinamik arkadaşmız Cuma Aksu Bey, gerek yazılarıyla, gerekse gayretleriyle dergimizin kadrosunda yer aldı. İnaşallah bundan sonra diğer arkadaşlarımızın da katkılarıyla daha güzel bir Güneysu ile sizlerle beraber olacağız. İlginize ve desteklerinize teşekkür eder, yeni sayılarda buluşmak üzere cümlenizi Allah'a emanet ederiz".

Biz de bu temennilere katılıyor Anadolu'muzun şirin beldelerinden seslenerek kültür hayatımızda güzel bir renk oluşturan bu mütevazı dergilerimize uzun ömürler diliyoruz.

Dergideki bazı yazı başlıkları ise şöyle: Ahmet Sezgin: İstanbul'un Fethinde İman, İlim ve Tekniğin Zaferi / Osman Karataş: Ermeni Meselesi / Cuma Aksu: Anneanne / Zahid Genç: Yunus ve Sevgi / Hasan Tiyek: Sessiz Çığlık.


logo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected] [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.