HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 03 AĞUSTOS 2021, SALI

Dergilik

08.10.2001 00:00:00
Ay Vakti

Ay Vakti Ekim sayısıyla birinci yılını tamamladı. Editör bu sevinci okuyucusuyla "Yol Sabırdır" başlıklı yazıyla paylaşıyor: "Ay Vakti Kültür ve Edebiyat Seçkisi birinci yılını tamamladı. Birinci adımı atmıştık ve bundan sonrası yürüyüştü. Hicret elifi seçkimize hem isim, hem de sembol olmuştu. Bu sebeple yürüyüşün sabır gerektirdiğini; meşakkat değil umut, tükenmek değil varolmak, son değil başlangıç olduğunu biliyorduk. Kültür-sanat ve edebiyatın, medeniyet ekseninde bir ünite teşkil ettiğini de. Ve uzun soluklu bir yürüyüş için "yol sabırdır" diyoruz.

Bir yıl boyunca paylaşmak esastır ilkesinden hareket ettik. Bu olguyu sadece kelimenin fiyakası olarak görmedik, bizzat uyguladık. Devam eden ve devam edecek olan bu anlayış: Ay Vakti'ni okuyan ve okutan ve her türlü katkıda bulunarak sahiplenenlerle bizi bütünleştirdi. Böylece Ay Vakti olgusu ön plana çıkarak bir kimlik oluştu".

Dergideki seçkilerden bazılarının başlıkları şöyle:

Hasan Tiyek: Duyguların Sesi / Reşit Güngör Kalkan: Giderken Bıraktığın Fotoğraf İçin / Hamit Can: Dakika.

Dergide Sedat Umran'la şiir üzerine bir de röportaj gerçekleştirilmiş.
Megadentistlogo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected] [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.