HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 17 MAYIS 2021, PAZARTESİ

Efsane geri döndü

19.10.2005 00:00:00
Beşiktaş'ta 6.5 yıl teknik direktörlük yapan ve 3 şampiyonluk kazandıran, 1993-94 sezonunun devre arasında ayrılan Gordon Milne, 11 yıl sonra siyah-beyazlı kulübe bu kez futbol direktörü olarak geri döndü.

İstifa ile ilgisi yokİkinci başkan Murat Aksu, Gordon Milne'i futbol direktörlüğüne getirdiklerini açıkladı. Dünya kulüplerinde olan futbol direktörlüğünü, Beşiktaş'ta da uygulayacaklarını anlatan Aksu, "Beşiktaş'ta 6.5 sene teknik direktörlük yapmış, 54 hafta yenilmemiş, takımı namağlup şampiyon yapmış efsane hocalarımızdan Milne'i bize katkıda bulunması için Beşiktaş'a getirdik" dedi. Aksu, Milne'in İstanbul'a gelişi ile teknik direktör Rıza Çalımbay'ın istifasının aynı güne gelmesinin tamamen tesadüf olduğunu da kaydetti.Oktay: Köprü oluşturacakKıvanç Oktay, Beşiktaş'ta kalıcı olacak yeni bir sistem getirdiklerini ifade ederek, şunları söyledi: "Tüm altyapı, futbol okulları, futbol şubesi adı altında bulunan tüm işleri koordine etmek amacıyla işe başlayacak. İzleme, tarama, araştırma, futbol okullarının başında olacaktır. Gordon Milne (A) takımla yönetim arasında bir köprü oluşturacaktır. Bu güzel bir adım, bizleri daha profesyonelce çalışmaya sevk edecektir."

Milne: Beşiktaş için geldimMilne, 1987 senesinde İstanbul'a geldiğinde Fulya Tesisleri'nde hiçbir şeyin olmadığını hatırlatarak, "Zor şartlar içinde çalışıyorduk. Tek saha vardı, duş yoktu. Futbol açısından kısa süre içinde ne kadar ileri gidildiğini görmek sevindirici. Herkesi kutlamaklazım. Bu gelişme içinde çalışanları kutlamak lazım. Şimdi kulübün gelişmeye devam etmesi gerekir. Benim buradaki pozisyonum buradaki gelişmenin bir parçası olmaktır" şeklinde konuştu.Beşiktaş Avrupa'nın lideri olmalı Milne, Tür futbolunun gibi ileri gitmesi gerektiğini vurgulayarak, "Bizim Avrupa ile rekabet etmemiz ve Avrupa'ya bir şeyler katmamız gerekiyor. Bu adımda Beşiktaş'ın parçası olmak benim için güzel. Beş dakikada bir şey gerçekleştiremezsiniz, her şey yavaş yavaş olacak. Çok çalışacağız, hep birlikte çalışmalıyız. Avrupa'nın lideri olan bir Beşiktaş yaratacağız" şeklinde konuştu.  Demirören yurtdışına gittiBeşiktaş Kulübü Yönetim Kurulu, Rıza Çalımbay'ın istifasının ardından yeni teknik direktör arayışlarına başladı. Kulüp başkanı Yıldırım Demirören, listelerindeki teknik direktör adaylarıyla görüşmek üzere dün sabah yurt dışına gitti. Demirören, Atatürk Havalimanı'nda herhangi bir açıklamada bulunmadı. Başkan Demirören'in en geç iki gün içinde yeni teknik direktörle Türkiye'ye dönmesi bekleniyor.

Çalımbay: Borcumu ödeyeceğim

Çalımbay, yardımcıları Bülent Albayrak ve Cengiz Birgen ile birlikte BJK Nevzat Demir Tesisleri'nde düzenlediği basın toplantısında "Ben buraya döneceğim, hem de çok iyi şekilde döneceğim. Ben Beşiktaş'a borçluyum ve borcumu ödeyeceğim. Nasıl başarılı olup geldiysem, yine öyle geleceğim, kimsenin tavsiyesi ile bir yere gelmedim, başarımla geldim. Yine başarı gösterip ekibimle birlikte yeniden Beşiktaş'a döneceğim" diye konuştu. Ekip olarak Beşiktaş'ta göreve başladıklarında çok mutlu olduklarını kaydeden Çalımbay, "Beşiktaşlılığım tartışılmaz. Beşiktaş'a zarar verdiğimi anladığım anda bırakırım demiştim. Ekibimlekonuştum ve bırakma kararı verdik" dedi.Yanlış yaptılarÇalımbay dün sabah antrenmana çıktığını ve gündemlerinde istifa konusunun olmadığını, ancak öğleden sonra yaşanan ve kendilerine ters gelen bir gelişmenin ardından istifa kararı aldığını kaydetti.  Basın mensuplarının ısrarla bu gelişmeyi sormalarına rağmen, "Bu benimle kalacak, kimse bilmeyecek" diyerek yorum yapmayan Çalımbay, şöyle devam etti:  "Aslında Malmö maçından sonra ekip olarak istifa ettik. Ama Beşiktaşlılığımız ağır bastı. Bize ihtiyaçları olduğunu söylediler. Biz de kendimizden çok Beşiktaş'ı düşündüğümüz için devam ettik. Sonrasağlıksız gelişme oldu ve ben kendilerine bırakabileceğimi söyledim. Bırakırken de Bolton Wanderers maçına çıkıp sonra bırakmak istediğimi söyledim. Ancak yönetim bunu kabul etmedi. Saygı duyuyorum."


logo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.