HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 31 TEMMUZ 2021, CUMARTESİ

Filistin Davası'na balta

07.10.2001 00:00:00
Filistinli gruplar Hamas ve Filistin Halk Kurtuluş Cephesi (FHKC), ABD Dışişleri Bakanlığı'nın, 11 Eylül'de düzenlenen saldırıların baş zanlısı Usame Bin Ladin liderliğindeki şebekeyle yan yana sıraladığı terörist örgütler listesinde isimlerinin yer almasına karşı çıktı.

FHKC siyasi büro üyesi Mahir El Tahir, "Filistin ulusal İslami güçleri ve tüm Filistin gruplar, işgale karşı direnişçidir" dedi.

ABD'nin FHKC'yi terör listesine almasına karşı çıkan El Tahir, "Terörizm listesine konulması gereken gerçek terörist, Filistinlileri öldüren İsrail Başbakanı Ariel Şaron ve Siyonist hükümettir" diye konuştu.

Hamas siyasi bürosundan Halid Meşal da ABD Dışişleri Bakanlığı'nın açıkladığı terörist listesinin "kabul edilemez" olduğunu söyledi.

ABD'nin bu listesinin doğru olmadığını savunan Meşal, Hamas'ın Filistin toprakları dışında asla eylem yapmadığını kaydetti.
Megadentistlogo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected] [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.