HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 06 AĞUSTOS 2021, CUMA

G-8 zirvesi başlarını yedi

04.08.2001 00:00:00
İtalyan basını, 3 üst düzey güvenlik görevlisinin, G-8 zirvesi sırasındaki olaylarda hatalı oldukları gerekçesiyle görevlerine son verilmesiyle ilgili olarak, "küçük balıklar gitti" yorumunu yaptı.

Cenova Emniyet Müdürü Francesco Colucci, anti-terörizm Şube Müdürü Arnaldo La Barbera ve Emniyet Genel Müdür Yardımcısı Ansonio Andreassi'nin, İçişleri Bakanı Claudio Scajola tarafından dün akşam görevlerinden alınması basında, "Cenova temizliği", "G-8'de polis depremi", "Scajola, polisi temizliyor", "G-8'i polis ödüyor, sokak serserileri değil" başlıklarıyla yansıtıldı.

Basında genellikle "İçişleri Bakanı Scajola ve Emniyet Genel Müdürü Gianni Di Gennaro'nunn istifa etmesi gerekiyordu. Ama G-8'in faturası küçük balıklara çıktı" ifadesi kullanıldı.

Görevine son verilen polislerden La Barbera, gazetelere verdiği demeçlerde, "Eğer devlet için gerekiyorsa bunu kabul ediyorum" derken, İçişleri Bakanlığı'nın kararına açıklama isteyen Colucci, "adaletsizlik" yorumunda bulundu.

Polis müdürlerinin görevlerinden alınmasında başlıca sebep olarak, 21 Temmuz akşamı Cenova Sosyal Forum'un barındığı Diaz adlı okula yapılan baskın gösteriliyor.

Baskının düzenlenmesinde eksiklikler bulunduğu, yorgun ve stresli polislerin gönderilmesinin hata olduğu belirtiliyor.
Megadentistlogo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected] [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.