HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 04 AĞUSTOS 2021, ÇARŞAMBA

GAP uyarısı

19.05.2001 00:00:00
Tarım ve Köyişleri Bakanı Hüsnü Yusuf Gökalp Tarımda yeniden yapılanma ve reformun en önemli ayaklarından birinin bioteknoloji olduğunun altını çizen Bakan Gökalp, ileri ülkelerin bioteknoloji gereken önemi verdiğini, çevre kirliliğinin çözümünün bile bioteknolojiden geçtiğini ifade etti. Dünyada en stratejik ürünlerden birinin gıda olduğunu da hatırlatan Gökalp, Anadolu'da tarım yapılması gerektiğini, aksi halde dengenin bozularak çölleşme olabileceğini belirtti.

Türkiye'de mutlaka ürün deseninin oluşturulması gerektiğini ifade eden Bakan Gökalp, "GAP'ta zamanında tedbir almazsak büyük tehlike bizi bekliyor...Bazı yerlerde tuzlanma başladı. GAP'ın doğru, teknolojiye uygun olarak sulanması gerekli" diye konuştu. Sırf parasal desteklerle köylüyü kalkındırmanın mümkün olmadığını da belirten Gökalp, verimliliğin artırılması, girdi maliyetlerinin azaltılması gerektiğini belirtti. Soya fasulyesi ve yem bitkisi üretimimin önemine dikkat çeken Gökalp, bu konuda yetki istemesinin nedeninin tarımı bilmesinden kaynaklandığını, tarımın nasıl olması gerektiği konusunda herkesle tartışabileceğini söyledi.
Megadentistlogo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected] [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.