HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 18 MAYIS 2021, SALI

Gitmek çözüm değil

29.09.2005 00:00:00
Trabzonspor Kulübü Başkanı Atay Aktuğ, bu zor dönemde birlik ve beraberliğe ihtiyaçları olduğunu belirterek, yönetim kurulunun görevi bırakmasıyla sorunların çözülmeyeceğini söyledi.

Trabzonspor Kulübü Başkanı Atay Aktuğ, üst üste alınan mağlubiyetler ve Teknik Direktör Şenol Güneş'in istifa etmesi sonrası kendisine ve yönetim kuruluna yapılan eleştirilere cevap verdi. Göreve geldikleri senenin ilk haftasında Konyaspor'a 3-0 yenildiklerini ve o zaman da çok eleştiriler aldıklarını kaydeden Aktuğ, "Biz göreve geldiğimiz ligin ilk haftasında da Konyaspor'a 3-0 yenilmiştik ve çok eleştiriler almıştık. Ama sezon sonunda ligi 2. sırada bitirdik ve Türkiye Kupası'nı kazandık. Trabzonspor olarak geçen sezon da böyle hadiseleri yaşamıştık. Bunları bu sezon da yaşıyoruz. Ama en kısa zamanda bu sorunları aşacağız. Bu dönemde herkesten destek bekliyoruz" dedi.

İstifa etmemiz yarar sağlamazTrabzonspor'da yönetim kurulunun gitmesiyle sorunların çözülemeyeceğini ifade eden Aktuğ, "Yaptığımız yönetim kurulu toplantısında da kongre gündeme gelmişti. Yönetim kurulunda yaptığımız görüşmelerde sonuna kadar görevimizin başında kalmaya karar verdik. Yönetim kurulunun istifa etmesi ve bir başka yönetim gelmesi Trabzonspor fayda sağlamayacağını düşünüyorum. Tıkandığımız noktada bu da düşünülebilir, ancak biz ayaktayız ve bu işi sonuna kadar götüreceğiz. Eleştirilerin yapıcı yönde olmasında fayda var. Yönetim kurulu olarak biz başaracağımıza inanıyoruz. Bizimle birlikte buna camianın da inanması lazım. Böyle zor durumlarda dağılmak çok kolaydır. Kenetlenmemiz gerekir" diye konuştu.

Kara kara düşünüyorTeknik Direktör Şenol Güneş'in istifasının ardından teknik direktör arayışlarını yurtdışında sürdüren Trabzonspor'da herkes gelecek yeni teknik direktörü düşünürken, Güneş'in yerine takımın başına geçici olarak getirilen Antrenör Orhan Çıkrıkçı ise pazar günü oynanacak Galatasaray maçıyla yatıp kalkıyor. Gökdeniz, Szmykowiak ve Lee Yong gibi önemli oyuncuların eksik olması ise genç antrenörün işini zora sokarken, idmanlardaki düşünceli hali ise gözlerden kaçmıyor. Antrenör Çıkrıkçı, yeni gelecek teknik direktöre görevi en iyi şekilde devretmek istediğini söyledi.

Almanlar sıcak bakmıyor Trabzonspor'da, teknik direktör arayışları sürüyor. Almanya'ya giden kulüp yönetim kurulu üyesi Metin Akbaşoğlu ve Önder Bülbüloğlu'nun, Augenthaller ve Klaus Toppmöeller ile biraraya gelerek görüşmeler yaptıkları bildirildi. Metin Akbaşoğlu, yaptığı açıklamada, Augenthaller'den olumsuz yanıt aldıklarını, Toppmöeller ile de kısa bir görüşme yaptıklarını söyledi. Topmöller ile yeniden biraraya gelebileceklerini ifade eden Akbaşoğlu, "Schaefer ile de bir görüşme yapabiliriz.'' diye konuştu.
Megadentistlogo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.