HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 06 AĞUSTOS 2021, CUMA

Güven tamam, yola devam

19.06.2001 00:00:00
Başbakan Eroğlu, hükümetinin güvenoyu almasınının ardından Meclis kürsüsünde yaptığı konuşmada, muhalefetle işbirliği içinde ülke sorunlarının aşılması için uğraş vereceklerini belirtti. Zor bir dönemden geçildiğini, bu dönemde üzerlerine düşen görevler olduğunu kaydeden Eroğlu, bu görevlerin başında, ülkeyi var olan sorunlarından kurtarmak geldiğini ifade etti.

Kıbrıs konusunda, gelecek günlerde kendilerine yoğun baskıların geleceği bilincinde olduklarını belirten Eroğlu, konuları Meclis çatısı altında işbirliği içinde halletme gayreti içinde olacaklarını bildirdi. Eroğlu, Kıbrıs konusunda birlik ve beraberlik içinde hareketetme gerektiğinin altını çizdi

Ankara'sız olamayız

Eroğlu, KKTC'nin tanınmadığına, ambargolar altında bir ülke ve kaynaklarının sınırlı olduğuna işaret ederek, ülkenin ekonomik sorunları kendi imkanlarıyla aşmasının mümkün olmadığını söyledi.

Meclis'te yasal düzenlemeleri ve siyasilerden başlayarak gerekli fedakarlığı yaparak, özverili davranışlarla sıkıntılı dönemi geride bırakacaklarını dile getiren Eroğlu, Türkiye'nin yardımlarıyla daha iyi duruma geleceklerini söyledi.

Eroğlu, Türkiye ile yapılan anlaşmaları hayata geçirerek ve yeni anlaşmalar yaparak, KKTC ekonomisini daha iyi duruma getireceklerini anlattı ve hükümet olarak, Kıbrıs Türk insanına huzurlu ve güvenli günler yaşatmayı amaçladıklarını kaydetti.
Megadentistlogo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected] [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.