HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 08 MAYIS 2021, CUMARTESİ

Hatay'da misyonerlik toplantısı

26.09.2005 00:00:00
SON HABER Hatay'da AB, ABD, AKP ve Birleşmiş Milletler'in kotardığı sözde Medeniyetler Buluşması toplantısında Patrik Bartholomeos, açık açık misyonerlik faaliyetinde bulundu.

Misyonerler de öyle konuşuyorHatay'da dış mihrakların desteğiyle düzenlenen ve AKP iktidarının çanak tuttuğu sözde Medeniyetler Buluşması toplantısında enteresan sahneler ortaya çıktı. Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Bardakoğlu, barıştan (!) sözederken; Fener Rum Patriği Bartholomeos, misyonerlik faaliyeti kokan ifadeler kullandı. Patrik, "Aziz Paulos'un İsa Mesih'in müjdesini Anadolu'da Antakya'dan başlayarak vaaz ederken, tüm milletlere aynı sıcaklıkla ve şevkatle yaklaştığını" söyledi!

Ermeni patriğin arzusuErmeni Patriği Mesrob Mutafyan'ın da Hatay Valisi Abdülkadir Sarı'dan, Hatay Havaalanı ile Arsuz Keltik yolunun bir an önce tamamlanmasını ve yerleşim alanlarındaki planlama çalışmalarına hız verilerek çevrenin korumaya alınmasını istemesi dikkat çekti.

Bartholomeos misyonerlik yaptıBaşbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımıyla önceki gün akşam açılışı yapılan 1. Hatay Medeniyetler Buluşması'nın ikinci gününde, "Dinlerin Medeniyete Katkıları" konulu sempozyum düzenlendi. AKP hükümetinin büyük katkılarıyla gerçekleştirilen bu sempozyumda ekümeniklik iddiasıyla Türkiye'yi zor durumda bırakan Rum Ortodoks Patriği Bartholomeos'un açık açık misyonerlik yapması dikkat çekti. Bartholomeos, Aziz Paulos'un İsa Mesih'in müjdesini Anadolu'da Antakya'dan başlayarak vaaz ederken, tüm milletlere aynı sıcaklıkla ve şevkatle yaklaştığını ifade ederek, "Dünyamız, geçtiğimiz yüzyılın son 10 yılından başlayarak farklı bir gerginliğin tüm etkilerini her alanda güçlü bir şekilde hissetmektedir. Diyalog her şeyden önce en az iki taraflı bir süreçtir ve tarafların empati kurmaları bunun ön şartıdır. Bu noktada bizlerin haklı olarak beklediğimiz empatiyi belki de yeterince hissedemediğimizi üzülerek ifade etmek isterim" diye konuştu.

Mutafyan: İncil Türkiye'de yayılmaya başladı!Ermeni Patriği Mesrob Mutafyan ise, dünyada Hıristiyanlık'ın ilk kez Antakya'da telaffuz edilmeye başlandığını vurgulayarak, "İncil'in mesajı bu topraklarda yayılmaya başladı" şeklinde konuştu. Mutafyan, Hatay Valisi Abdülkadir Sarı'dan, Hatay Havaalanı ile Arsuz Keltik yolunun bir an önce tamamlanmasını ve yerleşim alanlarındaki planlama çalışmalarına hız verilerek çevrenin korumaya alınmasını istedi.


logo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.