HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 20 HAZİRAN 2021, PAZAR

Helal etmiyorum

15.05.2021 00:00:00
'Helal etmiyorum' seslendirme dosyası:
Sayın Erdoğan'ın, "Kısıtlamalardan etkilenen esnafımızın bir kısmı ile turizm sektörümüze de bu zor dönemde ayakta kalabilmeleri için her türlü desteği vermenin gayreti içerisindeyiz. Buna rağmen sıkıntıya düşen insanlarımız, esnafımız, çalışanımız olduysa hepsinden helallik istiyoruz" cümlesi bir anda gündem oldu.

Birçok siyasi parti lideri bu sözleri değerlendirdi. İtiraf edeyim ki bana göre tek gerçekçi bakış BTP lideri Hüseyin Baş'tan geldi.

Sayın Baş sosyal medyadan paylaştığı mesajında şöyle diyordu:

"Desteklerinize rağmen sıkıntıya düşen kimse olmadı Sayın Cumhurbaşkanım. O yüzden öyle demeyin, kendinize haksızlık edersiniz. Sıkıntıya düşen herkes, destek olmadığınız için sıkıntıya düştü. Destek olduklarınızın rahatı gayet yerinde..."

Anlayamayanlar için örnek vereyim. İşsiz, mecburi izinli vatandaşımız 50 TL günlük ile hayatta kalma mücadelesi verirken ülkemizin milyoner sayısı son bir yılda yüzde 35 artışla 332 bin 94 kişiye çıkıyor. Servetleri ise 552 milyar 552 milyon TL yükselterek 2 trilyon 99 milyar 361 liraya çıkmış.

Sayın Cumhurbaşkanımızın bu isteğine vatandaş ne diyor? Vatandaşımız hakkını helal ediyor mu? İşte sosyal medyadan aldığım birkaç helallik!

"Bir kısım esnaf hakkını helal edemez çünkü intihar ettiler. Helal etmiyorum."

"9 yaşındaki çocuktan 900 TL cezayı istediniz, kocasının şirketinden 100 TL'lik dezenfektanı 175 TL'ye satıp devleti dolandıran Ruhsar Pekcan'ı tebrik ettiniz. Helal etmiyorum."

"Çiftçinin, alın teri ile 24 taksitle aldığı İphone 6'nın hesabını 80 kere sorup, Kürşat'ın 3 bin lira maaşla 3 milyon liralık Porsche'ye nasıl bindiğini 1 kez olsun soramayanlara hakkımı helal etmiyorum."

"Cumhurbaşkanlığına alınacak yeni makam araçları iptal edilmedi. Meclis'e alınacak yeni makam araçları iptal edilmedi. 5 maaş alanların maaşları iptal edilmedi. Partilere verilen Hazine yardımları iptal edilmedi. Sonuç: Vatandaşımız hakkını helal etsin! Hakkımı helal etmiyorum."

"Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bir genç kendini kalite, niteliklilik noktasında ispatlıyorsa iş bulur, dedi. Zehra Zümrüt Selçuk 39 bin 423 TL huzur hakkı ile KARDEMİR AŞ'ye Yönetim Kurulu Üyesi olarak atandı. KPSS Türkiye 1'incisi Alparslan Uysal'a mülakatta 55 puan verildi ve elendi. Helal etmiyorum."

"Helallik istiyorlarmış. Eskiden ormanları köylüden devletin memurları koruyordu. Şimdi köylüler ormanları, dereleri, yaylaları hükümetten korumaya çalışıyor. Helal etmiyorum."

"5000 yıldır bu cihanda şerefiyle yaşamış, 3 kıtada 7 iklime hükmetmiş bir milleti, sırf turistler için 'siz eğlenin, ben aşı oldum' sloganıyla küçük düşürenlere helal etmiyorum."

Ben de helal etmiyorum!

"İslam'ı önce tekelleştirip sonra özelleştirenler

Camiye, okula, stada, sanata particiliği sokanlara

Zenginlerle dost olup fakirlere sırt dönenlere

Her fırsatta milletin yarısından fazlasına hain diyenlere

Şu yaşanılanlara göz yumanlara

ABD-AB ile dost olanlara helal etmiyorum."

"Kuru ekmek buluyorlarsa aç değildirler diyenlere

İntihar eden vatandaşlarımızı, 'eşleriyle kavgalı oldukları için intihar ediyorlar' diyerek kendilerini aklayanlara

Bu kadar çok yolsuzluğa ismi karışmış kişileri sırf kendilerinden diye adalet karşısına çıkarmayanlara helal etmiyorum."

Cengiz İnşaat'a 30 kez

Kolin İnşaat'a 36 kez 

Makyol İnşaat'a 24 kez

Kalyon Holding'e 19 kez

Limak İnşaat'a 19 kez vergi affı çıkarıp zamanında ödemediğim için benim elektriğimi, doğalgazımı kesenlere, vergi borcundan ötürü dükkânımı mühürleyenlere helal etmiyorum." 
Akın Aydın / diğer yazıları


logo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected] [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.