HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 18 HAZİRAN 2021, CUMA

İktidarın IMF aldatmacası

19.02.2019 00:00:00
2019-2021 arası tüm yatırım ve projeleri durdurduğunu ilan etmiş, devlet ve milleti parasızlığa ve pahalılığa gömmüş, koskoca Türkiye Cumhuriyeti devletini Türkiye Tanzim Satış devletine çevirmiş iktidarın artık topluma diyeceği ve vereceği hiçbir şey yok.
Ölmüş komünizmin kucağında can çekişen Rusya, 2005'te tanıştığı BTP Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş'ın Milli Ekonomi Modeli ve Milli Para sistemiyle kurtuldu, şahlandı, yeni dünyanın kutbu oldu.
Prof. Dr. Baş'a kulak asmayan Türkiye ise derebeylik devri yeşil komünizmine dönmüş, koskoca devlet çadır tanzimlerde patlıcan-soğan satar olmuş.
Dünya üzerinde kendi kendine yeten 7 tarım ülkesinden biri olan Türkiye, devlet tanzim kuyruklarında karne ile domates satan yeşil komünizme gelmiş dayanmış.
Dün ANASOL-M iktidarına koltuk değnekliği yaparak AB müktesebatı, IMF ve Kemal Derviş maharetiyle Türkiye'yi soldan iflasa savuran MHP, bugün Amerikancı ve küresel sermayeci AKP iktidarına koltuk değnekliği yaparak Türk milleti ve devletinin topyekun sağdan bitirilmesinde hizmet veriyor.
Akşener'e sığınmış çaresiz-çözümsüz CHP'nin hal-i pür melali ise toplum nezdinde malum…
Türk milleti ve devlet bitmiş, borca-faize gömülmüş.
Birkaç banknot daha borç alabilmek için elde tek teminat olarak sadece Varlık Fonu kalmış… İktidar, Türk ordusunun Tank Palet Fabrikasını bile devretmiş.
İşsizlik almış başını gitmiş.
Piyasanın lokomotif dedikleri inşaat sektörü stoplamış bitmiş. 
Köylü, çiftçi, işçi, tarım, sanayi, yan sanayi batmış.
MHP'yi koltuk değneği edinen AKP iktidar, 31 Mart'ta kaybedeceği koltukların kâbusuyla çay dağıtıyor, boş file dağıtıyor, patlıcan satıyor, biber satıyor… Ne yaptığını, ne yapacaklarını bilmiyor bunlar!
Bu batık Türkiye ve müflis siyaset tablosu çok doğal bir tablodur.
Zira dünyada ve Türkiye'de ekonominin bir bileni ve tek dehası var, BTP genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş… Maalesef Türk milleti ve devleti bu berekete sırtını dönmüştür.
Rusya'dan Çine, Hindistan'dan BRICS'e 4 milyar nüfusluk batmış ekonomiler, Prof. Dr. Baş'a geldi, öğrendi, uyguladı, kurtuldu, şahlandılar.
Aklın, ilmin ve iz'anın yolu budur.
Dünya, Prof. Dr. Baş ile yepyeni bir gerçeğe, onun Milli Ekonomi Modeli ve Milli Para sistemine evrilmiştir.
Kapitalizme marabalık yapan müflis Türkiye, bu gerçeği görmezlikten gelemez, bu büyük dönüşüme karşı duramaz; aksi halde parçalanır, dağılır, tam batar.
İktidar, kabristandan geçerken korktuğu için ıslık çalan adamın edasıyla, IMF'ye olan 27 milyar dolar borcumuzu ödedik diye ıslık çalıyor meydanlarda, ekranlarda… Türk milleti ve devletini kendince avutuyor, güya aldatıyor.
Tarım ülkesi Türkiye'de vatandaş, patlıcan, biber kuyruğunda… koca devlet tanzim satışçı olmuş, iki kilo kota ve karne ile domates satıyor.
Alacaklılar ise kapıya dayanmış vaziyette.
Acil ödenmesi gereken bir yıl vadeli borç-faizi 174.5 milyar dolar.
Her gün 480 milyon dolar para bulmak gerekiyor.
MB'nin kasasında tüm rezervimiz ise 29.2 milyar dolar.
Alınan borçların faiz, vergi, zam, harç, haraç ve taviz maliyetleri tüketiciyi, kamuyu, tarımı, üreticiyi, imalatçıyı, inşaatçıyı, devleti ve milleti topyekun vurmuş. Devlet-millet kuyruktayız… Siyaset ise aldatmacayla 31 Mart'a çıkma derdinde. 
IMF'ye olan 27 milyar doları, ödedik… Tamam, ama cümlenin devamı nerde? Devamındaki asıl gerçek şu:
Ama Türkiye, yüz tane IMF kurucu sermayedarından 1 trilyon dolar borçlandı.
Türk milleti de 600 milyar TL borç-faiz batağında.
İspanya'dan 82.8 milyar dolar, Fransa'dan 34.4 milyar dolar, İngiltere'den 16.8 milyar dolar, Almanya, Amerika, İsviçre, Çin, Kore, Katar… say sayabildiğin kadar. Hepsinden borç aldık: 1 trilyon dolar… Faizini ödeyemiyoruz.
81 milyonluk millet evladı hiçbir şey yemesek, koca devlet tek kuruş harcamasa-kimseye vermese; bir yıl boyunca tüm GSMH'mızı alacaklılara versek, yine ödeyemiyoruz… 2.5 trilyon TL borç kalıyor.
Amerikan Citigroup ve Çin Sanayi ve Ticaret Bankasından 1 milyar Euro borç almak için hani insanların kefenlik dedikleri türden Türkiye'nin kefenliği mesabesindeki Varlık Fonu'nu son olarak teminat gösteriyoruz.
Devlet ve millet bu müflis tablodan, IMF'ye borç ödedik, hatta bizden borç istediler, türünden bir aldatmacayla çıkamaz.
Bu tabloyu değiştirmenin ve berekete çevirmenin tek yolu vardır; dünyanın 4 milyar nüfusluk kesimin sarılıp kurtulduğu BTP Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş, Milli Ekonomi Modeli ve Milli Para sistemi.
31 Mart'ta devlet millet topyekun BTP'ye destek verirsek; kurtuluşun ve bereketin yolunu açarız… Aklın, ilmin ve iz'anın yolu budur. Başka da yol yoktur
 
Misafir Kalem (K) / diğer yazıları


logo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected] [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.