HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 08 MAYIS 2021, CUMARTESİ

İmamoğlu'na 1 yıl sonra , 'ellerini neden arkadan bağladın' soruşturması

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu hakkında 1 yıl önce Fatih Sultan Mehmet türbesinde çekilen bu görüntüsü nedeniyle İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından soruşturma başlatıldı
04.05.2021 11:24:00
İmamoğlu'na 1 yıl sonra , 'ellerini neden arkadan bağladın' soruşturması
İmamoğlu'na 1 yıl sonra , 'ellerini neden arkadan bağladın' soruşturması
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu hakkında 1 yıl önce Fatih Sultan Mehmet türbesinde çekilen bu görüntüsü nedeniyle İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından soruşturma başlatıldı.
İBB Sözcüsü Murat Ongun da söz konusu haberi doğruladı.

İçişleri'nden açıklama

Konuyla ilgili açıklama yapan İçişleri Bakan Sözcüsü İsmail Çataklı, "İstanbul Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ile ilgili İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nın bir işlemi bu. İstanbul Başsavcılığı bir talepte bulunmuş, sayın İmamoğlu'nun HDP'li belediye başkanlarını ziyaret ederek suçluyu övdüğü, yine ziyaret ettiği belediye başkanlarını ve anılan partiyi desteklediği, bir ziyareti esnasında Fatih Sultan Mehmet'e ait türbeye saygısızlık yaptığı iddiaları ilgili. Bu iddialara üzerine İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nın başlattığı bir işlem var. Bize gönderildi. dolayısıyla her Cumhuriyet Başsavcılığından gelen işlemlere nasıl rutin olarak yapmamız gerekenler varsa bu süreçte yürüyor" dedi.
 
logo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.