HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 18 HAZİRAN 2021, CUMA

İmamoğlu'ndan, İstanbulluya bir müjde daha

'İncirli-Sefaköy-Beylikdüzü TÜYAP Metro Hattı Projesi' için bir adım daha geride kaldı
03.05.2021 14:23:00
İmamoğlu'ndan, İstanbulluya bir müjde daha
İmamoğlu'ndan, İstanbulluya bir müjde daha
İBB ve Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası (EBRD) arasında "Yeşil Şehir Aksiyon Planı Mutabakat Metni" imzalandı
 
İBB Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, nüfusu 4 milyon kişiyi aşan beş ilçeden geçecek olan yaklaşık 25.5 kilometre uzunluktaki İncirli-Sefaköy-Beylikdüzü metro hattı projesinin bir bölümünün finansmanı için EBRD ile görüştüklerini açıkladı.
 
İmamoğlu, EBRD'nin Yeşil Kentler programına İstanbul'un katılması dolayısıyla düzenlenen basın toplantısında hattın 11.5 ve 14 km'den oluşan iki etaptan oluşacağını ifade ederek, "Hattın finansmanını konuşuyoruz. Hattı ikiye bölerek yapmayı da hedefleyebiliriz diye bir altyapı çalışmamız var. Şu anda EBRD ile bu süreci konuşuyoruz ve maliyetleri üzerinden mali desteklenmesini konuşuyoruz" dedi.
 
EBRD Başkanı Odile Renaud-Basso da
 

 
EBRD Başkanı Odile Renaud-Basso da, "EBRD olarak hali hazırda İstanbul'daki iki metro hattına finansman sağlıyoruz, toplu taşıma ve kent hayatının diğer alanlarında yapılacak diğer iyileştirmeleri de finanse etmeye hazırız" dedi.
 
Sosyal medyadan müjde
 
Ekrem İmamoğlu, twitter hesabından 'İstanbul'a müjde' paylaşımıyla şu mesajı verdi:
 
"İstanbul'a müjde! Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası ile Yeşil Şehir Aksiyon Planı Mutabakatı yaptık. EBRD ile gerçekleştirmeyi planladığımız ilk proje 3.5 milyon kişinin yaşadığı 5 ilçeden geçecek olan yaklaşık 25.5 kilometre uzunluğundaki İncirli-Sefaköy-Beylikdüzü metrosu olacak."


logo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected] [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.