HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 10 MAYIS 2021, PAZARTESİ

Irak'ta kanlı gün!

15.09.2005 00:00:00


Irak'ın çeşitli yerlerinde bugün meydana gelen saldırı ve çatışmalarda, çoğu Irak polisi onlarca kişi hayatını kaybetti, çok sayıda kişi de yaralandı.

Bağdat'ın Dora bölgesinde, sabah ilk olarak bomba yüklü araçla intihar saldırısı düzenlendi, saldırıda 16 polis ile 5 sivil hayatını kaybetti, 21 kişi de yaralandı. Irak polisi, Dora mahallesinde 5 bombalı araç daha olduğunu, Iraklı ve Amerikalı askerlerinin olay yerine gittiğini, halktan da evlerinde kalmalarının istendiğini söyledi.

7 polis öldüPolis, Bağdat'taki ilk saldırının ardından, bomba yüklü 2 aracın daha 1'er dakika arayla infilak ettiğini ve bu olayda da 7 polisin öldüğünü, 10'unun da yaralandığını belirtti. Sanayi Bakanlığı'na ait bir otobüsün yakınında yola yerleştirilen bombanın patlaması sonucu 3 sivil öldü, 13 kişi de yaralandı.

Seydiye'da çatışmaBağdat'ın güneyindeki Seydiye'de paramilislerle direnişçiler arasında çatışma patlak verdi. Olayda 1 polis öldü, bir diğeri yaralandı. Bağdat'ın çeşitli yerlerindeyse kimliği belirsiz 7 kişi ile bir polisin cesedi bulundu. Ramadi'de de Amerikan güçleriyle direnişçiler arasında çatışma çıktığı belirtildi. Direnişçilerin düzenledikleri saldırılar sonucu Bakuba ve Kerkük'te 3 polis öldü, 7 polis yaralandı.

Dün 177 kişi ölmüştüIrak Başbakanı İbrahim Caferi, dün Kazimiye'deki saldırıyla ilgili olarak 2 kişinin yakalandığını, bu kişilerden birinin Libyalı, diğerinin ise Filistinli olduğunu söyledi. Caferi, intihar eylemini düzenleyen kişinin ise Suriyeli olduğunu kaydetti, ancak ayrıntılı bilgi vermedi. Bağdat'ta dünkü olaylarda toplam 177 kişi ölmüş, 570 kişi yaralanmıştı.


logo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.