HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 05 AĞUSTOS 2021, PERŞEMBE

İş dünyasından TL. operasyonu

26.08.2001 00:00:00
ATO tarafından başlatılan 'TL'ye itibar kazandırma kampanyası' büyüyor. İş dünyası TL. Kampanyasına destek vermekle birlikte, "öncelikle dövizdeki spekülasyon frenlenmeli" diyor.

Yarınlar için herkes destek olmalı

Gaziantep Sanayi Odası (GSO) Başkanı Nejat Koçer, Ankara Ticaret Odası'nın (ATO) başlattığı döviz yerine TL ile alışveriş kampanyasına, ülkenin yarınlarına sahip çıkmayı vatandaşlık görevi olarak gören herkesin katkıda bulunması gerektiğini söyledi. Koçer, döviz yerine TL ile alışveriş kampanyasının ülke genelinde destek bulduğunu belirterek, Koçer, "GSO olarak, TL'ye, yani ulusal para birimimize itibar kazandırmayı amaçlayan kampanyayı destekliyoruz" dedi. TL'ye dönüş kampanyasının başarıya ulaşmasının, ülkedeki ekonomik krizin çözümü yolundaki en büyük adımlardan birisi olacağını kaydetti.

Tek başına reçete değil

İzmir Ticaret Odası (İZTO) Yönetim Kurulu Başkanı Ekrem Demirtaş, dövizden vazgeçilerek Türk Lirası tercih edilmesinin krizin aşılması için tek reçete olamayacağını ileri sürdü. Ekrem Demirtaş yaptığı yazılı açıklamada, Türk Lirası'nın tercihi konusunda kamuoyunun hassasiyetinin sevindirici olduğunu kaydetti. Demirtaş, açıklamasında, "Ancak Türk Lirası'na dönüşün ekonomik sorunları çözeceğini ve krizden çıkışı hemen sağlayacağını düşünmüyoruz" görüşünü dile getirdi. İZTO olarak bu kampanyayı olumlu karşıladıklarını ve desteklediklerini belirten Demirtaş, odanın repoda olan 136 bin 708 dolarını, Türk Lirası'na çevirdiklerini bildirdi.


logo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected] [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.