HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 24 TEMMUZ 2021, CUMARTESİ

ISAF'ın görev alanı genişletildi

15.10.2003 00:00:00
BM Güvenlik Konseyi Afganistan'daki uluslararası barışgücü ISAF'ın, başkent Kabil'in dışındaki alanlarda da görev yapmasını onayladı.

Bu kararla birlikte, büyük bölümü Alman ve Kanadalı askerlerden oluşan beş bin beşyüz kişilik barışgücü, Kabil'in dışındaki bölgelerde de görev yapabilecek.

BM Güvenlik Konseyi Almanya'nın Afganistan'daki uluslarasası barışgücü ISAF'ın görev alanının genişmesiyle ilgili verdiği tasarıyı oybirliğiyle kabul etti. Bu kararla birlikte, büyük bölümü Alman ve Kanadalı askerlerden oluşan beş bin beşyüz kişilik barışgücü, Kabil'in dışındaki bölgelerde de görev yapabilecek.

Gücün komutasını Ağustos'ta Almanya ve Hollanda'dan alan NATO'nun Genel Sekreteri George Robertson, Konseyin Başkanlığını yürüten ABD'nin Temsilcisi John Negroponte'ye, tasarının kabul edilmesini isteyen bir mektup göndermişti. Afganistan Devlet Başkanı Hamid Karzai de, birçok kez, ISAF'ın Kabil dışında da görev yapması çağrısında bulunmuştu.


logo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected] [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.