HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 03 AĞUSTOS 2021, SALI

Israil'in niyeti yok

06.07.2001 00:00:00
Çatışma uzun sürecek

Filistin ile İsrail güvenlik güçleri arasındaki çatışmalar fiili ateşkese rağmen devam ederken, İsrail Savunma Bakanı Binyamin Eliezer, ülkesinin Filistin ile uzun süreli çatışmalarla karşı karşıya olduğunu düşündüğünü söyledi.

Ordu radyosuna konuşan Eliezer, Filistin tarafının mevcut sorunun devam etmesinin anlamı olmadığını kabul edene kadar, Filistinlilerle uzun süreli bir çatışmaya doğru gittiklerini tahmin ettiğini ifade etti. Eliezer, Filistin intifadasının yoğunlaştığı Batı Şeria ve Gazze Şeridi'ne kısa gezisi sırasında, çatışmaların bölgesel bir savaşa yol açıp açmayacağı hakkındaki bir soruya ise, "Hayır, hayır, hayır. Bu bizden uzak. Mısır'ın, Ürdün'ün bugün bununla ilgilendiğini sanmıyorum. Suriye'nin de kendini savaşa sokacağını düşünmüyorum" dedi.

Şaron'un Berlin turu

İsrail Başbakanı Ariel Şaron, resmi ziyaret için dün Almanya'nın başkenti Berlin'e gitti. Şaron, yaklaşık 7 saat süren ziyareti sırasında, Cumhurbaşkanı Johannes Rau, Başbakan Gerhard Schröder ve Dışişleri Bakanı Joschka Fischer ile görüşmelerde bulundu. Başbakan Şaron ayrıca, Grunewald semtine giderek Yahudi Anıtı'na çelenk koyacak.

Sıkı güvenlik tedbirleri

Tegel Havaalanı'nda askeri törenle karşılanan Şaron, Berlin'de alınan sıkı güvenlik önlemlerinden dolayı Cumhurbaşkanlığı Sarayı'na limuzinle değil, "Super Puma" tipi bir helikopterle gitti. Gideceği yerlere helikopterle götürülecek olan Şaron'un ziyareti nedeniyle başkentte yaklaşık 2 bin polisin görev yaptığı bildirildi.

Başbakanlık binasının çatısına keskin nişancılar yerleştirilirken,Spree nehrinde balık adamlar aralıksız görev yapıyor.


logo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected] [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.