HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 22 HAZİRAN 2021, SALI

Kandahar'da zor kapışma

18.11.2001 00:00:00
ABD'nin Afganistan'a yönelik operasyonlarında güneydeki Kandahar kentine çekilmek zorunda kalan Taliban hareketi, karargahı konumundaki kentin hala kontrolü altında olduğunu ve buradan çekilmeyeceğini bildirdi.

Taliban Dışişleri Bakanlığı sözcüsü Melvi Necibullah, "Kandahar tamamıyla Taliban'ın kontrolünde, Taliban'ın buradan çekildiği haberleri temelsiz. Kandahar'da yaşam normal" dedi. Pakistan sınırına çok yakın olan Kandahar'dan konuştuğunu bildiren Necibullah, AIP ajansının, Taliban'ın kenti eski iki mücahit komutana teslim edeceği haberini de yalanlayarak, kentin kontrolünün asla iki kişiye verilmeyeceğini söyledi.

Molla Ömer Afganistan'da

Öte yandan Taliban lideri Mola Ömer'in sözcüsü, Taliban lideri Molla Muhammed Ömer ve diğer üst düzey yetkililerin hala Afganistan'da olduğunu söyledi.

Molla Ömer'in sözcüsü Muhammed Tayyib El Agha, Kandahar ve çevresindeki eyaletlerde binlerce askerleri olduğunu belirterek, "Kandahar ve diğer eyaletlerin İslam yönetiminde kalmasını sağlamak için karar aldık" dedi.

AIP, önceki akşam geçtiği haberde, Taliban güçlerinin Kandahar'dan çekilmeye karar verdiğini ve kenti eski iki mücahit komutana teslim edeceğini duyurmuştu.


logo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected] [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.