HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 18 HAZİRAN 2021, CUMA

Kıtlık göstergesi kuyrukların müjdesi

13.02.2019 00:00:00
Kuyruklar, yokluğun-yoksulluğun göstergesi, büyük kıtlıkların ve ardından büyük kaos ve yağmaların habercisidir… Ancak iktidar ve muhalefeti de kurtaracak çok büyük müjdeler de vardır kuyruklarda.
Türk milleti ve devleti, çağdaş Türkiye'yi ne günlere döndürdü: Tarımda düne kadar kendi kendine yeten 7 ülkeden biri olan cennet vatan, sebze-meyve kuyruklarına mahkûm olmuş…
Elin gâvuru Mars'ı, Venüs'ü aşmış; Gazi M. Kemal Atatürk'ün, ayağı çarıksız bir ekonomi ile yoktan inşa edip tarımından sanayisine şahlandırdığı koca Türkiye'yi patlıcan kuyruğuna takmışız… Ortalıkta adamız diye geziniyoruz.
Kuyrukların ucu-bucağı görünmüyor.
İŞKUR işsizler kuyruğu, haciz kuyruğu, faiz kuyruğu…
Bir günde dört mevsimin yaşandığı ve adam eksen bitecek bir cennet vatanda soğan kuyruğu, patates kuyruğu, biber kuyruğu, patlıcan kuyruğu türetmek maharet olmuş, siyaset olmuş.
Devletin başkenti Ankara'daki kuyruklarda domatese iki kilo kota uyguluyoruz. 
Geçmişteki kuyrukların bir zaruret asaleti vardı: Gaz kuyruğu, tüp kuyruğu vs… Şimdi devlet kuyruk türetiyor, kuyruklar ise yerlerde sürünüyor.
Devlet dayatmalı kuyruk piyasa ekonomisi almış başını gidiyor!
En vahim olanı kronik taassup kuyruğu, akılsızlık, basiretsizlik, iz'ansızlık kuyruğu… Türk milleti ve devleti bu vahim kuyrukta vakit öldürüyor, sermaye tüketiyor.
Dünyanın 4 milyar nüfusluk Rusya'yı, Çin, Brezilya, Hindistan, Güney Afrika, Asya ve BRICS ülkelerini yokluktan-yoksulluktan kurtarıp şahlandıran Milli Ekonomi Modeli ve Milli Para sisteminin sahibi bir deha var aramızda, BTP Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş içimizde… Devlet ve millet, kör inat kıtlık kuyruklarında pinekliyoruz.
Duyuyorum, İstiklal şairi M. Akif, Süleymaniye kürsüsünden aynen sesleniyor:
Dünyâda inanmam, hani görsem de gözümle. 
İmânı olan kimse gebermez bu ölümle: 
Ey dipdiri meyyit, 'İki el bir baş içindir.' 
Davransana... Eller de senin, baş da senindir! 
His yok, hareket yok, acı yok... Leş mi kesildin? 
Hayret veriyorsun bana... Sen böyle değildin.
Yalana teslim bu kafayla bu yokluklar, bu kuyrukları bitmez, bilakis daha da yayılır.
Siyasetin Müseylimetü'l-Kezzablarının yalanları da artık tutmuyor, artıyor.
Ma'lumunuz, Hz. Peygambere (s.a.a) karşı kendisini peygamber ilan eden maharetli yalancı Hanifeoğullarının reisi Müseylime'tü'l-Kezzab, eşi Secah ve bir de besleme akıl hocası Reccal vardı. (Buhari, Sahih, Fiten,  H. No: 3609; Müslim, Sahih, H. No: 157; Ebu Davud, Sünen, H. No: 4252).
Müseylime, sağ gözü ağrıyan adamın yüzünüeliyle mesh ediyor, adamın iki gözü de kör oluyor.
Ümmü'l-Heysem adında bir kadın Müseylime'den hurma ağaçlarının bol meyve vermesi ve kuyularının suyunun artması için dua istiyor... Müseylime, danışmanı Reccal'den aldığı akılla, su dolu bir kova getirtiyor, bir şeyler okuyup kovadaki suya tükürüyor. Kadına, bu suyu tarlana ve kuyularına dök, diyor.
Kadın denileni yapıyor… Hurmalıklar kökten kuruyor, kuyular hepten suyunu çekiyor. (Taberi, Tarih, c. III, s. 146 -148; İbnHişam, Sire, III-IV /600-603; Bahriye Üçok, İslam'dan Dönenler ve Yalancı Peygamberler, s. 86-87, Ankara Unv. İlahiyat Fak. Yay, 1967).
Adeta Yüce Allah, Türk milleti ve devleti acilen ayıksın diye, iktidar ve muhalefetteki siyaset kezzablarının tuttuğu her işi kurutuyor. Bunlar konuştukça kuyrukları çoğalıyor, kuyruklar uzuyor.
Kuyruklar, aklını kullanmayan toplum için büyük kıtlıkların ve kaosun göstergesi olduğu kadar; aklını başına alanlar için yepyeni bir bereket ve Bağımsız Türkiye döneminin habercisidir.
Müseylimetü'l-Kezzab şayet bugün yaşasaydı; yapacağı iş, Prof. Dr. Baş'tan ezberleyip çaldığı Milli Para'yı gevelemek, Milli Ekonomi Modeli'ni sayıklamak, Türk devleti ve milletini de ecnebiye soydurup kıtlık kuyruklarında pinekletmek olurdu herhalde…
Vakit, sömürgeci kapitalizmin siyasetteki yalancı Müseylimelerini fark etme günüdür.
Türk milleti ve devleti, iktidar ve muhalefetteki bu kapitalizmin kapı kulu siyaset kezzablarını fark edip seçimle defetmeli, onları da kurtarmalıdır… Aksi halde kuyruklar artacak, sonraki kuyruk önceki kuyruğu aratacaktır. 
Görünen köy kılavuz istemez:Devlet ve millet akıllanmazsa kıtlık kuyrukları kaos kuyruklarına evrilecek!
Bu vahim gidişatı görmek için de öyle çok okumuş olmaya, öyle bir çuval akla gerek yok, zerre kadar akıl ve iz'an yeter!
Kuyruklardan,yokluk, yoksulluk ve kıtlıktan kurtulup şahlanmak için çare var mı? Var:
Dünyanın 4 milyar nüfusluk kesiminin, modeli ve sistemiyle şahlandığı BTP Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş ve kadrosu var.
Türk milleti ve devleti isterse, 31 Mart, bereket kapısını açma günüdür… Başka da yol yoktur.
Kuyrukların verdiği büyük ve gerçek müjde de budur.
Yarın gıda kuyruklarının nasıl biteceğine ve bereketin hasıl olacağına Prof. Dr. Baş'ın modelinden örnekleyerek değinelim.
 
Misafir Kalem (K) / diğer yazıları


logo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected] [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.