HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 03 AĞUSTOS 2021, SALI

KKTC'de Şükran Etkinlikleri başlıyor

30.06.2001 00:00:00
KKTC'de her yıl Kıbrıs Türk halkının, Türkiye'ye, Türk Silahlı Kuvvetleri'ne ve Güvenlik Kuvvetleri Komutanlığı'na şükran duygularını dile getirmek için, Mücahitler Derneği tarafından organize edilen "Şükrün Etkinlikleri" 2 Temmuz'da başlayacak.

Dernektan yapılan yazılı açıklamada, "Devletimizin bağımsızlık, egemenlik ve bütünlüğünden ödün vermeden yaşatılması, güvenliğimizin, geleceğimizin ve esenliğimizin yaşamsal gereğidir. Bu gereğin özveri ve kararlılıkla yanında duran tüm kurumlara takdir ve şükranlarımızı sunmak yurtseverlik ve vatandaşlık borcumuzdur" denildi.

Açıklamada, iç ve dış etkenler bakımından çok zor bir dönemden geçildiği, bu dönemde birlik ve beraberlik ruhunu yüceltmeye her zamankinden daha fazla ihtiyaç olduğu belirtildi.

İçinde bulunulan sorunları istismar ederek, halkı devletten, Türkiye'den ve tüm ulusal değerlerden soğutmaya çalışan, dışa bağımlılara meydanı bırakmanın ihanet anlamına geleceği ifade edilen açıklamada, "Şükran etkinlikleri, öyle bir gaflete asla düşmeyeceğimizin tüm dünyaya duyurulması ve Kıbrıs Türk halkının ulusal karakterinde var olan erdemlerinin ifadesidir" denildi.


logo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected] [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.