HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 04 AĞUSTOS 2021, ÇARŞAMBA

Kulüplerden ortak tehdit

17.05.2001 00:00:00
Birinci Futbol Ligi'nde yer alan kulüplerin oluşturduğu Kulüpler Birliği, yaptığı toplantıda, 5 yabancı oyuncu uygulamasının yanı sıra, sınırsız yabancı ile sözleşme yapma hakkı tanınması şeklinde tavsiye kararı aldı. Birlik ayrıca, Spor Konseyi Yasa Tasarısı'nda yer alan, kulüplerden yüzde 15 kesinti yapılması uygulamasının yasalaşması durumunda, lig maçlarına çıkmama kararı aldığını duyurdu.

Yasaya büyük tepki

Kulüpler Birliği'nin yaklaşık 4 saat süren toplantısının ardından Trabzonspor Kulübü Başkanı Özkan Sümer, birliğin aldığı tavsiye kararlarını açıkladı.

Sümer, Spor Konseyi Yasa Tasarısı'nın, Futbol Federasyonu ve futbol kulüplerinden yüzde 15 kesinti yapılmasını öngördüğünü, meclis alt komisyonundan çıkan kararın, kabul edilemez olduğunu söyleyerek, "Bu şekilde bir düşüncenin ve bu uygulamanın, kulüpleri maddi yönden çok güç durumda bırakacağı gibi, Futbol Fedarasyonu'nun özerk yapısına da aykırı düştüğü görüşü içindeyiz. Eğer bu yasa gerçekleşirse, 18 takımın müşterek kararıyla, lig müsabakalarına çıkmayacağız."

Sınırsız yabancı

Sümer, Kulüpler Birliği'nin, yabancı oyuncu konusunda, "sahada 5 yabancının devamı ve yabancı ile sözleşme yapılmasının sınırsız tutulması" konusunda Futbol Federasyonu'na tavsiyede bulunma kararı aldığını söyledi.


logo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected] [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.