HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 04 AĞUSTOS 2021, ÇARŞAMBA

Lincoln'e maymun kafası

24.07.2001 00:00:00
ABD'nin eski başkanlarından Lincoln'ün ünlü heykeline, "Maymunlar Cehennemi" filminde maymun kafası yerleştirildi.

ABD'de bu hafta sonu gösterime girmesi beklenen "Maymunlar Cehennemi" (Planet of The Apes) filminin yeni yapımında, eski Başkan Abraham Lincoln'ün bir maymunla özdeşleştirilmesi üzerine Hollywood şimşekleri üzerine çekti.

Filmin sonunu oyuncuların dahi bilmediği, büyük bir gizlilik içinde çekimleri gerçekleştirilen ve söylentilere göre, gösterimine az zaman kalmasına rağmen halen montajı yetiştirilmeye çalışılan "Maymunlar Cehennemi"nde, ABD'nin 16'ncı başkanı Abraham Lincoln'ün heykelinin yerine bir maymun başı oturtuldu. Bu "şoke edici" sahnede, başkent Washington'da bulunan Lincoln Anıtı'ndaki Abraham Lincoln heykelinin, maymun kafasıyla değiştirilmesi fikrinin, yönetmen Tim Burton'a ait olduğu belirtiliyor. Yapımcı şirket Twentieth Century Fox'un bazı yöneticilerinin bile, filmdeki sahneyi görünce tepki gösterdiği belirtiliyor. Filmi izleyen bir Hollywood çalışanı, "Abraham Lincoln gibi suikaste uğramış değerli bir başkanı, primat haline getirmenin ne sevimli ne de akıllıca olduğunu düşünüyorum" yorumunu yaptı. Film yapımcıları, büyük emek harcanan bu filme, böylesine tartışmalı bir sahne koymanın hata olduğu yorumunu yaparken, halkın tepkisi de merakla bekleniyor.


logo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected] [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.