HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 01 AĞUSTOS 2021, PAZAR

Mesut Yılmaz'a Karadeniz'de protesto

24.06.2001 00:00:00
Trabzon'a gelen Mesut Yılmaz, Havalimanı A Kapısı'nda kapatılan Türk Ticaret Bankası'na mensup çoğunluğunu kadınların oluşturduğu topluluğun protestosu ile karşılaştı

ANAP Genel Başkanı ve Başbakan Yardımcısı Mesut Yılmaz, dün Trabzon Havalimanı'na gelişinde Türk Ticaret Bankası çalışanları tarafından protesto edildi.

Partisinin Rize İl Kongresi'ne katılmak için özel bir uçakla İstanbul'dan Trabzon'a gelen Mesut Yılmaz, Havalimanı A Kapısı'nda kapatılan Türk Ticaret Bankası'na mensup çoğunluğunu kadınların oluşturduğu topluluğun protestosu ile karşılaştı.

Mesut Yılmaz'ın Trabzon'a geleceği haberini alan Çorum, Amasya, Tokat, Samsun, Sinop, Ordu, Giresun ve Trabzon Türk Ticaret Bankası çalışanları minibüslerle Trabzon Havalimanı'na akın etti. Polis, dün sabahtan itibaren Havalimanı A Kapısı önünde bekleyen banka çalışanlarının içeri girmesine izin vermedi. Mesut Yılmaz'la görüşmek istediklerini söyleyen bankacıların bu talepleri Trabzon Emniyet Müdürü İsmail Güzeldemirci tarafından geri çevrildi. Havalimanına alınmayan banka çalışanları slogan ve dövizlerle bankanın kapatılmasını ve Mesut Yılmaz'ı protesto ettiler. Jandarma komandoları ve çevik kuvvet ekipleri, grubun etrafını tamamen sararak taşkınlık çıkmasını önledi. Bu arada grup içinden seçilen 4 kişi Mesut Yılmaz'la havalimanı VIP salonunda görüşme imkanı buldu. Yılmaz, özel otomobille havalimanından ayrılırken, kendisini protesto eden banka çalışanlarına bakmaması dikkat çekti.

Bu arada, havalimanında kalabalık bir partili grubu tarafından karşılanan Mesut Yılmaz, Fazilet Partisi'nin kapatılmasıyla ilgili soruları geri çevirdi.


logo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected] [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.