HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 30 TEMMUZ 2021, CUMA

Mezuniyet töreninde başörtüsü skandalı

21.06.2001 00:00:00
Üniversitelerimizde uygulanan ve halkımızın yoğun tepkisine neden olan başörtü yasağı yelpazesini genişleterek devam ediyor. Son olarak

Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi mezuniyet töreninde hem de öğrenci velilerine uygulanan başörtüsü yasağı, genişleyen yelpazenin boyutlarını gözler önüne seriyor.

Erciyes Üniversitesi'ndeki mezuniyet töreninde çocuklarının mezuniyet sevincini paylaşmak üzere bulunmak üzere tören alanına gelen başörtülü veliler, fakültenin özel güvenlik görevlilerinin engellemesiyle karşılaştılar. Görevliler uygulanan bu engellemenin sebebini, "bir hafta önceden yapılan seri toplantılarla tören alanına velilerin başörtülü olarak alınmaması için rektör tarafından (Zeki Yılmaz) talimat verilmiştir" şeklinde açıkladılar.

Tören alanında yaşanan bu talihsiz gelişmenin ardından bölge halkı ve velilerin yoğun protestosu üzerine uygulanan bu yasaktan yavaş yavaş taviz verildi.

Rektör Zeki Yılmaz'ın bu çağdışı uygulamasını Kayseri halkı ve veliler kınayarak tel'in ettiler.


logo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected] [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.