HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 31 TEMMUZ 2021, CUMARTESİ

MHP de sandığa soğuk

04.07.2001 00:00:00
Hükümeti oluşturan koalisyon ortakları, yol açtıkları Cumhuriyet tarihinin en büyük krizini gerekçe göstererek, 'erken genel seçimin' tartışılmasını dahi istemiyorlar.

Bayındırlık ve İskan Bakanı Bakan Aydın, Şunları söyledi: "Türkiye'nin gündeminde erken seçim yok. Bunun lafını dahi etmeyin, soru haline bile getirmeyin. Türkiye'nin şu anda seçim yapacak durumu yok. Bu kadar krize girmiş bir ülkede seçim lafının edilmesi bile yanlış. Bu kararın alınmasında krizin etkisi olduğunu kabul edeceğiz. Hükümetin işleyişi olarak hiçbir sıkıntımız yok. Yaşadığımız krizin hükümete etkisi vardır ama hükümetin uyum ve işbirliği içinde gittiğini söyleyebilirim."

Koray Aydın, bir başka soru üzerine de Bakanlar Kurulu'nda bazı konuşmaların dışarıya abartılı aktarıldığını, Bakanlar Kurulu'nun toplanma amacının konuları müzakere etmek olduğunu söyledi.

Otoyol zammına savunma

Otoyol ve köprülere zam kararının hükümet kararı olarak uygulandığını, Şubat krizinin bakanları kaynak arayışına yönelttiğini ve otoyollara zam kararının gündeme geldiğini anlatan Aydın, "Şubat krizi bütün dengeleri alt üst etmiştir. Biz Ocak ayında hükümetin enflasyon politikası çerçevesinde bir zam yapmıştık. Fakat krizden sonra hükümetin kararı olarak köprü ve otoyol zamları uygulandı" dedi.
Megadentistlogo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected] [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.