HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 31 TEMMUZ 2021, CUMARTESİ

MHP transfer borsasını açtı

29.06.2001 00:00:00
MHP, Genel Başkan Bahçeli'nin geçtiğimiz haftasonu ima ettiği gibi, tranfser taarruzunu başlattı. Bir süre önce DYP'den istifa ettikten sonra bağımsız kalan Ordu Milletvekili Yener Yıldırım MHP'ye geçti. Transferle birlikte DSP ile MHP arasındaki milletvekili farkı 5'e indi

Ordu bağımsız Milletvekili Yener Yıldırım, MHP'ye katıldı.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında yaptığı konuşmasını bitirdikten sonra, Yener Yıldırım'ı kürsüye davet etti. Bahçeli, "İnanç, ülkü ve gönül birliği içinde olduğumuz her insanımıza yaptığımız çağrı bugün yeni bir karşılığını bulmaktadır. Bağımsız Ordu Milletvekili Dr. Yener Yıldırım bugün partimize katılma kararı vermiştir" dedi. Devlet Bahçeli, daha sonra ceketinin yakasındaki parti rozetini çıkartıp, öperek kutladığı Yıldırım'ın yakasına taktı.

Yıldırım ise kısa konuşmasında şunları kaydetti:

"Siyasete Türk Milleti'ne hizmet etmek için girdik. Birçok dolambaçlı yollardan geçtik. Türk siyaseti ancak ideallerle bu milleti tanımakla mümkündür. Şu anda milletimiz yolsuzluk ve yoksullukla boğuşmakta, Türk siyaseti de büyük bir güven bunalımı yaşamaktadır. Bu yolsuzluk ve yoksullukla mücadelede, güven bunalımının aşılmasında Türk Milleti'nin yegane teminatının MHP olduğunu ve MHP'de siyaset yapmak tercihini size bildiririm."

Fark 5'e indi

Yener Yıldırım'ın MHP'ye katılmasıyla bu partinin TBMM'deki sandalye sayısı 127'ye yükseldi. DYP'den 26 Nisan 2001 tarihinde istifa eden Yıldırım'ın MHP'ye katılmasıyla bağımsız milletvekillerinin sayısı da 112'ye düştü.

TBMM'deki son sandalye dağılımı şöyle:

DSP : 132

MHP : 127

ANAP : 88

DYP : 83

Bağımsız : 112

Boş : 8


logo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected] [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.