HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 18 MAYIS 2021, SALI

Muhtarlar daha fazla hak istiyor

27.07.2001 00:00:00
Türkiye Muhtarlar Derneği Genel Başkanı Muhittin Büyükarslan, muhtarların hiçbir çıkar gözetmeden kamu hizmeti yaptıklarını ve önemli görevler üstlendiklerini belirterek, muhtar ödenekleri ile köy bütçeleri gelirlerinin artırılmasını istedi.

Büyükarslan, düzenlediği basın toplantısında, muhtarların aldıkları maaşlara esas göstergenin 4 binden 9 bine çıkarılması gerektiğini belirterek, "Ayrıca, köy hudutları içindeki orman ürünlerinin yanı sıra, su, kum ve taş ocağı ile maden satışlarından daköy bütçesine yüzde 5 katkı verilmeli" dedi.

İhtiyar heyeti üyelerinin muhtar başkanlığında ayda bir defa toplanmasının yasal hale getirilmesini öneren Büyükarslan, "Köy muhtarları il genel, mahalle muhtarları belediye meclislerinde temsil edilmeli. Silah almak isteyen muhtarlara taksit kolaylığı sağlanmalı, Türkiye Muhtarlar Derneği, kamuya yararlı dernekler kapsamına alınmalı" diye konuştu.


logo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.