HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 19 HAZİRAN 2021, CUMARTESİ

Mültecilere sınırlı yardım

08.10.2001 00:00:00
İran, Afganistan'a muhtemel bir ABD saldırısı sonrası mülteci durumuna düşecek Afganlara yardım edeceğini açıklarken, Birleşmiş milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği'nin (UNHCR), ikinci yardım paketi, Afgan sınırındaki Horasan eyaletinin başkenti Meşhed'e geldi.

Horasan Eyalet Valisi Muhsin Mehralizade, mültecilere yardım etmek için sınırın Afganistan tarafında 8 kampın kurulduğunu, gerekli yardım malzemesinin hazırlandığını, ancak mültecilerin İran topraklarına kabul edilmeyeceğini söyledi.

Mehralizade, Horasan eyaletinin Afganistan'la olan 725 kilometrelik sınırının ise kapatıldığını belirtti. İran'ın Afganistan'la sınırının uzunluğu Sistan Belucistan eyaletindeki sınırıile birlikte 900 kilometreyi buluyor.

BM bünyesinde devreye sokulan ikinci yardım paketi Afgan sınırına gelirken İran'ın bölge sınırında Afganlar'a yapmayı planladığı yardım ise BM yetkilileri tarafından endişe ile izleniyor. Sınırdaki yardımlar daha çok politik karar ve çıkarlara dayanıyor.


logo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected] [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.