HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 29 TEMMUZ 2021, PERŞEMBE

Önce MGK, sonra Meclis

14.08.2001 00:00:00
TBMM Başkanı Ömer İzgi, "Ulusal güvenlik konusu, Mesut Yılmaz'ın kendi partisinde yaptığı açıklamalar gözönüne alınarak, Meclis açılmadan önce mutlaka MGK toplantısında enine boyuna tartışılacaktır" dedi.

Anayasa değişikliği

Öte yandan tören öncesinde basın mensuplarının sorularını yanıtlayan TBMM Başkanı İzgi, "ulusal güvenlik" konusunun, TBMM'de gündeme gelip gelmeyeceğine ilişkin bir soru üzerine şunları söyledi: "Anayasa değişikliği konusunda koalisyonu oluşturan partilerin liderleri, 15 Eylül'de Meclis'in toplanması ve Anayasa Uzlaşma Komisyonu tarafından kabul edilmiş olan 37 maddelik değişikliğin, bu arada da varsa başka değişikliklerin özel gündemde görüşülmesi üzerinde prensip olarak anlaşmışlardı ve halka Meclis'i özel olarak toplama sözü vermişlerdi."

Önce MGK, sonra Meclis

"Bir MHP'li olarak ulusal güvenlik tartışmalarını nasıl değerlendiriyorsunuz?" diye soran bir gazeteciye de İzgi, şu karşılığı verdi:

"Tarafsızlığımı şimdiye kadar bozmadım, şimdiden sonra da bozmam söz konusu olamaz. Onun için, şimdi sizin sorularınıza MHP'den seçilmiş bir milletvekili olarak değil, Meclis Başkanı olarak cevap veriyorum. Ulusal güvenlik konusu, ANAP Genel Başkanı Mesut Yılmaz'ın kendi partisinde yaptığı açıklamalar göz önüne alınarak, Meclis açılmadan önce mutlaka MGK toplantısında enine boyuna tartışılacaktır. Bu görüşmeden sonra TBMM, gereğini yapar."
Megadentistlogo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected] [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.