HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 03 AĞUSTOS 2021, SALI

Ormanlarımız yanıyor

03.06.2001 00:00:00
Manisa'nın Gölmarmara İlçesi Ozanca Köyü ağaçlandırma sahasında önceki gün saat 17.00 sıralarında çıkan yangın, kontral altına alınarak söndürüldü, soğutma çalışmaları ise devam ediyor. İlk belirlemelere göre herhangi bir can kaybı olmadığı ifade edildi. Gölmarmara İlçesi'ndeki orman yangınına, Manisa Belediyesi'nin yanısıra, Akhisar ve Salihli İlçeleri ile çevre beldelerden arazözler ve ekipler müdahalede bulundu. Yapılan ilk incelemelerde 60 hektar ormanlık alanın kül olduğu bildirildi.

Foça cayır cayır

Öte yandan, İzmir'in Foça İlçesi Bağarası Beldesi'ndeki orman yangınının ise devam ettiği kaydedildi. Orman Bölge Müdürlüğü yetkilileri, yangının kontrol altına alınmaya çalışıldığını belirttiler.

Bağarası'ndaki yangını söndürme çalışmalarına 3 bin 500 asker, 2 bin köylü, 125 tam teçhizatlı orman söndürme ekibi, Orman Bölge Müdürlüğü'nün 10, Silahlı Kuvvetlerin ise 25 arazözü katılıyor. Söndürme çalışmalarına çevre belediyelerden de takviye ekipler gönderildi. Karadan yapılan çalışmaların yanı sıra dün havadan 1 helikopter ve 3 uçakla müdahalede bulunularak, yangının söndürülmesine çalışıldı.

Yangının neden çıktığı henüz kesinlik kazanmadı. Orman Bölge Müdürlüğü yetkilileri, şu ana kadar ne kadar alanın yandığını bilmenin mümkün olmadığını, çalışmaların ise devam ettiğini söyledi.


logo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected] [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.