HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 31 TEMMUZ 2021, CUMARTESİ

Özel tiyatrolar turne yolunda

03.07.2001 00:00:00
Beşiktaş Kültür Merkezi (BKM) oyuncuları, "Sen Hiç Ateş Böceği Gördün mü" oyunu ile Marmaris, Bodrum, Çeşme ve Denizli'de seyircilerle buluşacak.

BKM'nin 10 ödüllü oyununda, 1948 yılında dünyaya gelen üstün zekalı Gülseren'in yaşam öyküsü, çevresindeki karakterler, toplumsal gerçekler eşliğinde anlatılıyor. BKM ekibi oyunu şu cümlelerle anlatıyor: "İdeallerin çıkarlarla çarpıştığı, hüzün ile mutluluğun kol kola dolaştığı, her gülümseyişin bir damla gözyaşı ile kucaklaştığı 50 yıllık öykü, bir avuç ateşböceğinin teknolojiye karşı direnişidir. Çünkü kentler ne kadar aydınlanırsa, ateşböcekleri de o kadar görünmez olur..."

Yılmaz Erdoğan'ın yazıp yönettiği oyunda, 17 oyuncu ve 8 teknik eleman görev yapıyor. Başlama saati 21.00 olarak belirlenen oyunun turne programı şöyle: "8 Temmuz-Marmaris, 9-10 Temmuz-Bodrum, 11-12 Temmuz-Çeşme ve 13 Temmuz-Denizli"

BİZİMKİLER İŞBAŞINDA

Televizyon dünyasının klasikleri arasına giren "Bizimkiler" dizisinin oyuncularından Selçuk Uluergüven, Ali Uyandıran ve Mehmet Gülerbaşı'nın oluşturduğu Tiyatro Biz grubu da "Her şey İşporta" oyunu ile turneye çıkıyor. "Dunkof Halis" ile babası ve "Tertip"in, insan ilişkilerine dayalı, bol kahkahalı oyunun turne programı şöyle: "4 Temmuz-Denizli, 5 Temmuz-Çeşme, 6 Temmuz-Çandarlı,7 Temmuz-Aliağa, 8 Temmuz-Güre, 9 Temmuz-Burhaniye (Ören), 10 Temmuz-Ayvalık ve 11 Temmuz-Altınoluk"

ORTAOYUNCULAR İZMİR'DE

İzmir ise Ortaoyuncular'ı ağırlıyor. "Sahibinden Satılık Birinci El Orta Oyunu" bugün, yarın ve 4 Temmuz Çarşamba akşamı Efes Convention Center'da saat 21.00'de sahnelenecek.

Ferhan Şensoy'un yazıp yönettiği, Derya Baykal'ın oynadığı "Şu an Mutfaktayım" 5 Temmuz, Ferhan Şensoy'un oynadığı "Ferhangi Şeyler" 6-7 Temmuz ve yine Ferhan Şensoy'un oynadığı "Felek Bir gün Salakken" oyunu 8 Temmuz'da İzmirli sanatseverlerin karşısına çıkacak.

GRUP GÜNDO?ARKEN'DEN DE?İŞİK BİR ÇALIŞMA

Müzik dünyasının sevilen amca ve yeğenleri "Grup Gündoğarken" değişik bir çalışma ile bu kez sadece müzikseverleri değil, tiyatroseverleri de davet ediyor.

İlhan Şeşen'in yazdığı, Levent Kırca'nın yönettiği ve kendi deyimleriyle iki perdelik oyunlu müzik, "Her Şey Şahane" bugün, 4 ve 5 Temmuz günlerinde Karşıyaka Açıkhava Tiyatrosu'nda saat 21.15'de sahnelenecek.

Öte yandan, Efes ve Çeşme bu sezon üç ünlü sanatçıya ev sahipliği yapacak. İspanyol müziğin ünlü ismi Julio İglesias ile yaptıkları müzikle her an kendilerinden söz ettiren iki ünlü isim Sting ve Elton John, birer konser verecekler.

İglesias 10 Temmuz'da Efes Antik Tiyatro'da, Sting 16 Temmuz'da Çeşme Açıkhava Tiyatrosu'nda, Elton John da 17 Temmuz'da Efes Antik Tiyatro'da, müzikseverlere buluşacaklar.


logo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected] [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.