HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 28 TEMMUZ 2021, ÇARŞAMBA

Pakistan Afgan sınırını çitliyor

23.10.2003 00:00:00
Askeri sözcülerden General Şevket Sultan, başkent İslamabad'ın yaklaşık 750 kilometre güneybatısındaki ana sınırgeçiş notlarından Çaman kenti çevresinde bulunan batı sınırında, yeni kulelerin ve kontrol notlarının inşa edilmekte olduğunu kaydetti.

İki ülke arasındaki sınır bölgesi, Pakistan ile Afganistan'daki Devlet Başkanı Hamid Karzai yönetimi arasında anlaşmazlık kaynaklarından birini oluşturuyor.

Karzai, Pakistanlıları devrik Taliban rejimi ile El Kaide unsurlarına barınak sağlamakla suçluyor. Pakistan ise bu unsurlara bilerek sığınak sağlandığı iddiasını reddederek, topraklarının, El Kaide ve Taliban tarafından Afgan hükümetine karşı kullanılmasını engellemek için mümkün olan her şeyi yaptığını kaydediyor.

Bu arada, Afganistan devlet televizyonunun Pakistan'ın, Karzai hükümetinden izin almadan Afgan sınırına 40 kilometre uzunluğunda duvar örmeye başladığı haberi de General Sultan tarafından yalanlandı.

General Sultan, haberin yanlış olduğunu ifade ederek, Pakistan'ın böyle bir duvar inşa etmediğini sadece terörizmle mücadele için sınırlarına çit ördüğünü söyledi. Sultan ayrıca Pakistan'ın sınırını güçlendirmek için herhangi bir ülkeden izin alması gerekmediği ifadesini kullandı.
Megadentistlogo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected] [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.