HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 04 AĞUSTOS 2021, ÇARŞAMBA

Paylaşılamayan minibüs

18.07.2001 00:00:00
Sattığı minibüsü yeni sahiplerinden çalarak başkalarına veren ve çalıntı aracı satın alan toplam 4 kişi yakalandı.

İstanbul Asayiş Şube Müdürlüğü Yankesicilik ve Dolandırıcılık Büro Amirliği'nden yapılan açıklamaya göre, 2 gün önce Kocasinan Kemal Sunal Caddesi üzerinde uygulama yapan motorize polis timleri, şüphe üzerine 34 GRV 45 plakalı minibüsü durdurarak belge kontrolü yaptı.

Yapılan incelemeler sonucu çalıntı kaydı olduğu anlaşılan minibüstebulunan Murat Aslan, Nevzat Aldemir ve Tevfik Bilmedi, gözlem altına alındı. Bu kişilerin verdikleri bilgiler doğrultusunda, aracın ruhsat sahibi olduğu tespit edilen Rıfat Aktaş da yakalandı.

Sorgulamalar sonucu, Rıfat Aktaş'ın bir süre önce kendisine ait olan 34 GRV 45 plakalı minibüsü Yusuf Öney ve Hayat Barut'a sattığı, ancak devrini vermediği, Aktaş'ın, bu kişilerle aralarında anlaşmazlıkçıkınca da minibüsü Öney'in evinin önünden çalarak Aslan, Aldemir ve Bilmedi'ye verdiği anlaşıldı.

Öney ve Barut'un da, minibüsün çalınmasından sonra içinde ziynet eşyası bulunduğunu iddia ederek Fatih Merkez Karakolu'na başvurdukları belirlendi.


logo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected] [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.