HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 01 AĞUSTOS 2021, PAZAR

Polise sanal tedavi

23.05.2001 00:00:00
Emniyet Genel Müdürlüğü Sağlık Daire Başkanlığı, psikolojisi bozulan teşkilat mensuplarını artık sanal ortamda tedavi etmeye başladı. İstanbul Emniyet Müdürlüğü Polis Hastanesi'nin Ruh Sağlığı Servisi tarafından uygulamaya konulan sistem sayesinde, psikiyatri uzmanları, internet ortamında kimlik tespiti yapmaksızın teşkilat mensuplarının sorunlarına çare oluyor. Emniyet Genel Müdürlüğü Sağlık Daire Başkanlığı, emniyet müdürlüklerine gönderdiği yazıda, İstanbul Polis Hastanesi'nin, personelin ruhsal problemlerine yardımcı olabilmek amacıyla internet ortamında hizmete başladığını duyurdu.

www.istanbulpolishastanesi.gov.tr adresindeki Ruhsal Danışma Merkezi'ne rumuz kullanılarak her türlü soru sorulabileceği bildirildi. Personelin, eş ve çocuklarının sorularını değerlendiren psikologlar cevapları ise belirtilecek adreslere gönderecekler. Duyuruda, kimlik tespiti yapılsa dahi bunların gerekli yerlere bildirilmeyeceği ifade edildi.

80 ilin emniyet müdürlüklerine gönderilen yazıda, 'meslekten atılırım' diye korkanların, internet ortamında kişisel bilgileri ve soruları gizli tutularak idari yansıma yapılmaksızın sorularına cevap verileceği de vurgulandı.


logo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected] [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.