HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 05 AĞUSTOS 2021, PERŞEMBE

Rusya'da nükleer atık ithaline tepki

20.06.2001 00:00:00
Rusya'da Yablako Partisi, diğer ülkelerin nükleer atıklarının ülkeye getirilerek depolanması veya yeniden kullanımı sorunuyla ilgili referandum yapılmasını sağlamak amacıyla imza kampanyası başlatıyor.

Parlamento'nun alt kanadı Duma tarafından bir süre önce benimsenen, ancak kesinleşmesi için üst kanat Federasyon Konseyi'nin ve ardından da Devlet Başkanı Vladimir Putin'in onayından geçmesi gereken tasarı, 10 yıl içerisinde toplam 20 bin ton nükleer atığın ülkeye getirilebilmesine imkan tanıyor.

Tasarının Duma'da tartışılması sırasında da şiddetle muhalefet eden Grigori Yavlinski liderliğindeki Yablako Partisi, imza kampanyasıve sonrasında da bu konuda referandum yapılması amacıyla dün bir çalışma grubu kurdu.

Parti, referandum yapılmasını amaçlayan siyasi parti, çevre korumakuruluşları ve diğer ilgili gruplara, bu çalışma grubuna katılmaları çağrısı yaptı. Çalışma grubunun başkanlığını Aleksandır Kuznetsov yürütüyor. Grup, 2 milyon imza toplamayı hedefliyor.
Megadentistlogo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected] [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.