HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 28 TEMMUZ 2021, ÇARŞAMBA

Şaron'dan ABD'ye medhiye

07.10.2001 00:00:00
Şaron'un ABD'ye yönelttiği eleştirilerin ABD tarafından "kabul edilemez" bulunmasının ardından, Başbakanlık tarafından yayınlanan yazılı açıklamada, Şaron'un iki ülke arasındaki derin dostluk bağlarını öven sözlerine yer verilerek, Başbakan'ın ABD Dışişleri Bakanı Colin Powell ile telefon görüşmesi yaptığı belirtildi.

Açıklamada, "Şaron, Powell ile yaptığı telefon görüşmesinde iki ülke arasındaki derin dostluk bağlarından söz etmiş ve ABD'nin terörizmle mücadele etmeye yönelik cesur kararını takdir ettiğini söylemiştir" denildi.

ABD yönetiminin tarihi 11 Eylül saldırısından sonra yapmış olduğu açıklamasında "Genel Kurulumuzdan saldırı öncesi alınan ortak karar çerçevesince Filistin devletine destek verileceği" ifadelerini yer alması Şaron ile ABD yönetimini karşı karşıya getirmişti.

Şaron Filistin topraklarına yaptığı son saldırıyla beraber Filistin tarafını terörist olarak tanımlama çabasını sürdürürken ABD yönetimi bu karara temkinli yaklaşıyordu.


logo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected] [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.