HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 29 TEMMUZ 2021, PERŞEMBE

Sezer: Sorunlar tamamen ortadan kalkmadı

18.08.2001 00:00:00
Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer, deprem bölgesindeki kimi sorunların tümüyle ortadan kaldırılamadığını belirterek, "Depremzede yurttaşlarımızın haklı beklentilerine yanıt verilmeli, onlara daha iyi olanaklar sunmak için başlatılan çalışmalara hız kazandırılmalıdır" dedi.

Cumhurbaşkanlığı Basın Merkezi'nden bildirildiğini göre Cumhurbaşkanı Sezer, mesajında, iki yıl önce meydana gelen, binlerce yurttaşın yaşamını yitirmesine ve onbinlerce yurttaşın da yaralanmasına yol açan depremin, Türk Ulusu'nun yaşadığı en acı felaketlerden biri olarak tarihteki yerini aldığını belirtti.

Yalnızca yıkım ve acı bırakan önemli olayların, genellikle anımsanmak istenmediğini vurgulayan Sezer, şunları kaydetti: 17 Ağustos, sönen umutları yeniden canlandırmak, yurttaşlarımıza güven duygusunu yeniden kazandırmak ve depremle yaşamayı öğrenebilmemiz için, bize sorumluluklarımızı sürekli anımsatan bir tarih olacaktır. Deprem, ülke ekonomisi için vazgeçilmez önem taşıyan bu bölgemizle birlikte tüm Türkiye'de ekonomik, sosyal ve toplumsal yaşamı derinden etkilemiştir.

Depremin ardından her yönüyle büyük bir seferberlik başlatılmış; Türk Ulusu örnek bir dayanışma ruhu ile elindeki olanakları hareket geçirerek, özveriyle gereksinim içindeki yurttaşlarımıza yardım elini uzatmıştır."

"Çalışmalara hız kazandırılmalı"

Cumhurbaşkanı Sezer, devletin de ulusla elele vererek yaraların sarılması ve yeniden yapılanma çalışmaları için yoğun bir çaba gösterdiğini vurguladı. Böylece, yaşanan sıkıntıların aşılması konusunda önemli aşama kaydedildiğini ifade eden Cumhurbaşkanı Sezer, şöyle devam etti: "Ancak, depremden etkilenen yerleşim birimlerinde kimi sorunların henüz tümüyle ortadan kaldırılamadığı da bilinmektedir. Bu nedenle, depremzede yurttaşlarımızın haklı beklentilerine yanıt verilmeli, onlara daha iyi olanaklar sunmak için, başlatılan çalışmalara hız kazandırılmalıdır. Bölgedeki yurttaşlarımızın tüm olumsuz koşullara karşın yaşama dört elle sarılarak, karşılaştıkları güçlükleri aşmak için olağanüstü bir savaşım vermeleri, her türlü övgünün üzerindedir. Ulus ve devlet olarak her zaman depremzede yurttaşlarımızın yanında olmayı sürdüreceğiz. "


logo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected] [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.