HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 05 AĞUSTOS 2021, PERŞEMBE

Su ile gelen mutluluk

06.07.2001 00:00:00
Bitlis'in Adilcevaz İlçesi'nde devlet-vatandaş işbirliğiyle 2 köye içme suyu getirildi. 40 yıllık su özleminin sona erdiği köyde, çocuklar çeşmeye hücum ederken, vatandaşlar ise davul zurna eşliğinde halay çekti

Adilcevaz'ın Karaşeyh ile Harmantepe köylerinde, kapalı içme suyu şebekesinin açılışı için tören düzenlendi. Törene; Vali Uğur Boran, Köy Hizmetleri Bölge Müdürü Necati Gürsoy, Adilcevaz Kaymakamı Oral Karakaya ile diğer yetkililer katıldı.

Karaşeyh Köyü'ndeki törende konuşan Vali Uğur Boran, yapılan hizmetin geç kaldığını ancak bölgede yaşanan olayların buna sebep olduğunu belirterek, "Sizlerin en doğal hakkı olan içme suyunu getirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Malesef bugün değişik sebepler yüzünden çağı yakaladığımızı tam anlamıyla söylemek mümkün değil. Ama çağı yakalamak konusunda hedeflerimiz çok büyük. Halkın sorunları aslında belki çok seneler önce bitecekti, ama malessef bir takım dış mihrakların oyununa gelen bazı bölücü unsurlar, sizlerin mutlu olmasını istemedi. Artık huzursuzluğa ve bölücülüğe dur deyin. Bu sizin sayenizde olacaktır. Size inanıyor ve güveniyoruz" dedi. Kaymakam Oral Karakaya da, Adilcevaz'a bağlı toplam 28 köy olduğunu ve bunlardan 10'unda kapalı içme suyu bulunduğunu söyledi. Konuşmaların ardından çeşmenin açılışını yapan Vali Uğur Boran ve beraberindekiler, buradan Harmantepe Köyü'ne geçti. Köylülerin sevgi gösterileri ile karşılanan Vali Boran, vatandaşların su sevincine ortak oldu. Harmantepe'de düzenlenen törene kadınlar da büyük ilgi gösterdi. Konuşmaların ardından 2 kadın, Vali Uğur Boran'dan maddi destek isterken, genç kızlar ise köyde halı kursunun açılması talebinde bulundular. Sembolik kapalı içme suyunun açılışı yapıldıktan sonra çocuklar çeşmeye hücum etti. Büyükler ise davul zurna eşliğinde halay çekti.
Megadentistlogo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected] [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.