HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 17 MAYIS 2021, PAZARTESİ

Tahkim'in kararı düşündürücü!..

15.09.2005 00:00:00
Fenerbahçe Kulübü İkinci Başkanı Nihat Özdemir, Tahkim Kurulu'nun Beşiktaş'a verilen saha kapatma cezasının paraya çevrilmesini düşündürücü olarak yorumladı.

Bizim günahımız neydi?Fenerbahçe Kulübü İkinci Başkanı Nihat Özdemir, PFDK'nın, Beşiktaş Kulübü'ne verdiği bir maç saha kapatma ve siyah-beyazlı futbolcu Okan Buruk'a verilen 3 maçlık ceza için yaptığı başvuru neticesinde, kararları değiştiren Tahkim Kurulu'na sitem etti. Nihat Özdemir, yaptığı açıklamada, Tahkim Kurulu'nunBeşiktaş'ın itirazı için yaptığı görüşmede, oybirliği ile saha kapatma cezasının kaldırılmasına karar verdiği bilgisini aldıklarını kaydederek, "Takımımıza verilen ceza ve futbolcumuz Tuncay'a verilen ceza için yaptığımız itirazları görüşen de aynı Tahkim Kurulu'ydu. Aynı Tahkim Kurulu, Beşiktaş'ın saha kapatma cezasını kaldırdı, Okan'ın cezasında da indirim yaptı."

5'e sıfır oybirliğiyle alınmış"Edindiğimiz bilgiye göre karar 5'e 0 oybirliği ile alınmış. Bu kararın düşündürücü olduğunu ve buradaki değerlendirmeyi kamuoyuna bıraktığımızı söylemek istiyorum" diye konuştu. Maçların mahiyetine göre değerlendirme yapılamayacağını vurgulayan İkinci Başkan Nihat Özdemir, "Fenerbahçe, BJK İnönü Stadı'na çıkacak ve kazanmak için mücadelesini yapacak. Derbi maçtır diye hukuk değişmez. Hukuk yapılan olaya göre karar verir. Bunu da Tahkim Kurulu'nun bu şekilde değerlendirmesi lazım. Hukuk maçların adına göre olmaz. Hukuk tektir, genelge ve yönetmelikler maçın adına göre değiştirilemez" şeklinde konuştu."

 
Megadentistlogo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.