HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 24 TEMMUZ 2021, CUMARTESİ

Taslak yetersiz ve taraflı

14.10.2003 00:00:00
Almanya Başbakanı Gerhard Schröder ve Fransa Cumhurbaşkanı Jacques Chirac, Fransa'nın başkenti Paris'te bir araya geldi

Schröder, görüşmeden sonra Chirac ile düzenlediği ortak basın toplantısında, ABD'nin, Irak konusunda BM Güvenlik Konseyi üyelerine incelemeleri için sunduğu karar taslağının "yetersiz ve taraflı" olduğunu belirtti.

Almanya Başbakanı Gerhard Schröder, taslak gözden geçirilene kadar üzerinde daha fazla yorumda bulunmama konusunda Fransa Cumhurbaşkanı Chirac ile hemfikir olduklarını belirterek, taslağın gözden geçirilmiş halinin, bekledikleri dinamizmi getirmesini umduğunu da kaydetti.

Fransa Cumhurbaşkanı Jacques Chirac da taslağın bir an önce gözden geçirilmesini istediklerini söyledi.

ABD, BM Güvenlik Konseyi üyelerine sunduğu karar taslağıyla diğer ülkeleri Irak'a asker göndermeye ve yardım yapmaya ikna etmeyi umuyor.


logo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected] [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.