HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 26 TEMMUZ 2021, PAZARTESİ

Türk askeri ABD'yi böldü

18.10.2003 00:00:00
Washington kulislerınde, Irak'a Türk askeri fikrinin mimarı Savunma Bakan Yardımcısı Paul Wolfowitz'in bu önerisinde ısrar ettiği, bazı diğer yetkililerin ise Türk askerinden vazgeçilmesinden yana olduğu konuşuluyor.

ABD Savunma Bakanı Donald Rumsfeld'in son açıklaması, Irak Geçici Hükümet Konseyi'nin Türk askeriyle ilgili itirazlarının Washington'da etkili olduğunu gösteriyor. Zira Rumsfeld, son açıklamasında, "Türk askeri konusunda varılacak sonuç, Türk hükümeti, ordusu, ABD ordusu ve Irak Geçici Hükümet Konseyi tarafından kabul edilen bir sonuç olmalıdır" demişti.

Rumsfeld: Konseyin kararı önemli

Bu itirazların giderilememesi Beyaz Saray yönetimi içinde ikilik yaratmışa benziyor. Kulislerde Irak'taki ABD yönetici Paul Bremer'in Türk askerinden vazgeçilmesi yönünde tavsiyede bulunduğu konuşuluyor.


logo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected] [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.