HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 26 TEMMUZ 2021, PAZARTESİ

Türk milleti Atatürk’e kefil oldu

04.06.2021 00:00:00
'Türk milleti Atatürk’e kefil oldu' seslendirme dosyası:

Dün saklandıkları inlerinden bu milletin değerlerine laf atanlar, Atatürk'e dil uzatanlar son dönemde inlerinden çıktı, cami kapılarında, içlerinde laf atmaya başladılar. 

Ama hep dedikleri gibi, Türkiye artık eski Türkiye değildi. Eski Türkiye'de, Atatürk, mübarek annesi hedef alınır, bu fitne odakları, Allah'ın dinini, Kitabını fitnelerine delil göstermeye çalışarak insanların gönül dünyalarında katliamlar yaparlardı.

Bu küfür saldırıları karşısında kendini Atatürkçü olarak tanıtan ama Atatürk'ü tanımayan kitle hak-hukuk, yasa boyutunda tepki gösterir ve bu süreç böyle devam ederdi.

Ama bir lider çıktı Anadolu'nun bağrından. Atatürk'ü, Atatürk'ün pak soyunu, Atatürk'ün annesini, Atatürk'ün icraatlarını belge belge ortaya koydu. 

Bununlar yetinmedi! Atatürk'e saldıranların nesebini de, mezhebini de, meşrebini de ortaya koydu. Evet, o lider Prof. Dr. Haydar Baş'tı. 

Bu gerçekler karşısında şeytan acziyete düştü, şaşırdı, kaçtı, gitti. Ama birileri, 'durmak yok, yola devam' diyerek saldırılarına üst perdenden devam etmeye kalktılar ki, Türk milleti karşılarına dikildi.

Milletimiz bu saldırılara artık eski Türkiye'deki gibi tepki vermiyordu. İmanî tepki veriyordu. Ayetlerle, hadislerle tepki veriyordu ve Türk milleti; "Atatürk'e kafir diyen kafirdir" itikadında buluştu. 

Allah'ın selamı üzerine olsun Prof. Dr. Haydar Baş Hocam! "Atatürk birleştirici harçtır" dedin ve milletimizi bu fitneye karşı birleştirdin. Bu senin eserindir. 

BTP Genel Başkanı Hüseyin Baş da göreve geldiği günden bugüne babasının çizgisinden zerre taviz vermeyerek Atatürk'ün dini ve siyasi istismarına karşı hep dik durdu.    

Dün, "Ulu Önder'in herhangi bir icraatına 'ihanet' yorumu yapmak, ihanetin daniskasıdır" diyen BTP lideri bugün, "7 düvel birleşti Ata'mızı yenemedi de 3-5 tane kendini Müslüman zanneden çapulcu mu zarar verecek Atatürk'e? Hadi oradan! Atatürk'e kâfir diyen kâfirdir. O imam müsveddesinin genetik kodlarındaki Atatürk düşmanlığının sebebini çok iyi biliyoruz. Türk milleti ile Atatürk'ün arasını açamayacaksınız; o oyuncağı Haydar Baş Hocamız elinizden aldı" diyerek hem milli, hem de manevi görevini yerine getirmiştir.

Tabi orman çakalsız olmaz. Birileri bu anlayışa destek mesajlarına aynen devam ediyorlar, edeceklerdir de. Ama milli ve manevi duruşumuzla şeytanî hülyaları her daim kursaklarında kalacaktır.

Ama şunu unutmamamız gerekir ki, Atatürk de, Türk milleti de, vatan, bayrak kavramları da hiçbir parti ve zihniyetin tekelinde değildir. Hepimizin ortak değeridir. İslam dini ise böyle bir kıyasa bile tabi tutulamaz, kişiselleştirilemez, tekelleştirilemez. Bu değerlerimize sahip çıktığımız kadar sahip oluruz, güçlü oluruz, bir ve beraber oluruz.    

Siyasete gelirsek! Sayın Devlet Bahçeli, Ayasofya'da kendini tekfir eden Mustafa Demirkıran ile ilgili olarak "FETÖ bağlantısı araştırılsın" dedi.

Acaba Sayın Bahçeli, FETÖ kartıyla AKP'ye gözdağı mı verdi? Yoksa aynı kartla AKP üzerine yoğunlaşan tepkileri mi savdı?

Bilecik İnhisar Kaymakamı Ali Açıkgöz Atatürk'e hakarette bulunan İmam Mustafa Demirkıran'a sahip çıkan bir mesaj yayımladı. "Bu yüzyılda yetişen en kıymetli alimlerden biri olan Mustafa Demirkıran hocaya, Allah'ın ayetini zikrettiği için en galiz ifadelerle saldıranlar, seviyelerini bir kez daha göstermişlerdir" mesajının hesabını Sayın Bahçeli'den sormasını bir Türk vatandaşı olarak istirham ediyorum. 

Evet, Türk milleti, Atatürk'e kefil oldu dedik. Ama kefil olmayanlar da vardı. Bağımsız Türkiye Partisi Lideri Hüseyin Baş yayınladığı mesajında bu konuya dikkat çekti: "Unutma Ey Halkım! Atatürk'e hakaret eden densize bu partilerin tepki vermediğini unutma! Ak Parti, Saadet, Gelecek, Deva, HDP."

Yine unutursak, yine unutuluruz. 

 
Akın Aydın / diğer yazıları
Megadentistlogo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected] [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.