HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 20 HAZİRAN 2021, PAZAR

Türkiye'nin B planı

09.05.2021 00:00:00
'Türkiye'nin B planı' seslendirme dosyası:
İnsan, Allah'ın en büyük ayetidir. İnsan yaratılanın en mükemmeli ve yaratılan her şeye anlam kazandıran varlıktır. İnsan, kainatı içinde barındıran kainattan büyük varlıktır. Allah her şeyi insan için insanı da kendisi için sevmiş yaratmıştır. Hayatı ve ölümü yaratan Allah'ı tanımak ona kulluk yapmak insanoğlunun en temel görevidir.
 
Allah, kullarını kendine yaklaştıracağı ve günahlarından arınma fırsatı tanıdığı özel günler, geceler ve mekanlar yaratmıştır. Aylardan Recep, Şaban, Ramazan, mekanlardan Arafat, şehirlerden Mekke, Medine ve Kudüs,  kandillerden Mevlid, Regaib, Miraç, Berat, gecelerden Cuma ve Kadir geceleri manevi fırsat geceleridir. Kuran okuyarak, namaz kılarak, Allah'ı çokça zikrederek değerlendireceğimiz bin aydan (83 yıldan) daha hayırlı Kadir Gecesini idrak etmiş durumdayız.
 
Kadir Gecesini fırsat bilerek, birbirimizi affetmeye, birbirimiz için dua etmeye, birbirimizin noksanlarını giderip kusurlarını örtmeye var mıyız? Hepsinden önemlisi, kalbi veya fikri bir yanlışımız ile tekrar geri dönmemek üzere vedalaşmaya var mıyız? Bu gecelerden hakkıyla istifade ettiğimizin göstergesinin, bize yansımasının böyle olması gerekli değil midir?
 
Ayrılığı gayrılığı bir tarafa bırakacak, farklılıklarımızı zenginliğe dönüştürecek ve tek yürek tek bilek olabilecek kumaşı, millet olarak taşıyoruz.  Türk milleti olarak bunu başarabiliriz.
 
Bizim elimizde Prof. Dr. Haydar Baş'ın, mezhep farklılıklarını ortadan kaldıracak, Alevi'yi, Caferi'yi, Şia'yı Sunni'yi kardeş yapacak Ehl-i Beyt külliyatı var.
 
Türkiye Cumhuriyeti Devletini Kürt'ü, Türk'ü, Lazı, Çerkez'i, Arab'ı ile hep beraber kuran Türk milletinin, etnik farklılıklarını "Hoş Geldin Atatürk" eseriyle zenginliğe dönüştürecek ve " Ne Mutlu Türküm Diyene" ortak paydasında milletimizi buluşturacak bir Haydar Baş Hocası var.
 
Birbirimize olan gönül kırgınlıklarımızı ortadan kaldıracak bir Haydar Baş irfan mektebi var. Mübarek aylarda ve gecelerde o irfan mektebinin öğretileriyle gönül dünyamızı zenginleştirecek imkanımız var.
 
Alan el değil veren el olmak, ülkemizde fakirliğin ve işsizliğin suç sayılmasını sağlamak ve zengin birey, güçlü devlet olmak için Haydar Baş Hocanın "Milli Ekonomi Modeli" var.
 
Prof. Dr. Haydar Baş Hocamın yetiştirdiği kadrosunu değerlendirerek, parçaları bir araya getirecek ve Türkiye'yi Kainat Devleti yapacak BTP Genel Başkanı Hüseyin Baş  Türkiye'nin B planıdır.
 

 
Harun Kayacı / diğer yazıları


logo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected] [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.